Danny Penman Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia

Zapanuj nad oddechem, a zapanujesz nad swoim życiem! – imperatywnie namawia czytelników  autor książki Sztuka oddechu. Sekret świadomego życia. Danny Penman, światowej sławy trener uważności, twierdzi, że tak naturalna czynność życiowa jak oddychanie to cenny skarb, który może poprawić jakość życia, jeśli tylko będziemy ją wykonywać bardziej świadomie.


Oddychasz 22 000 razy dziennie. Ilu oddechów jesteś świadomy? Zaczynamy i kończymy nasze życie oddechem. To oddech odzwierciedla nasze emocje, sprawia, że czujemy się silni i mamy kontrolę nad naszym ciałem.

Sztuka oddechu to oryginalny przewodnik w ilustrowanej oprawie. Może pomóc zwalczyć stres, poprawić pracę umysłu, uwolnić kreatywność. Może także pobudzać do uśmiechu, stymulować  równowagę ciała i umysłu. Jest otwarty na pisanie, mazanie, przyklejanie i przyczepianie – w wyznaczonych miejscach – pamiątek ze świadomych wypraw do parku i zamierzonego delektowania się różnorodnymi smakami owoców.

Autor pisze zwięźle, prosto, węzłowato. W żołnierskich słowach podaje zestaw ćwiczeń medytacyjnych i dzieli się swoim doświadczeniem.

Danny Penman – nagradzany dziennikarz, pisarz, autor światowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności przetłumaczonego na 25 języków. Doświadczony trener medytacji. Paralotniarz, któremu dzięki świadomemu oddychaniu udało się przeżyć ciężki wypadek.

oprac. D.O.