II Dolnośląski Festiwal Rowerowy

Pamiętacie majowy Dolnośląski Festiwal Rowerowy w Hali Stulecia? Będzie druga edycja! Organizatorzy zapraszają na święto pasjonatów dwóch rowerowych kół w weekend 20-22 kwietnia 2018 roku. Przygotowania do imprezy już ruszyły. Po raz kolejny Hala Stulecia we Wrocławiu zamieni się w strefę rowerowej zabawy!


 3 dni rowerowych atrakcji, 100 wystawców, prawie 5 000 odwiedzających, 200 zawodników na starcie wyścigów rozgrywanych wokół Hali Stulecia i 4 tys. m² zapełnionej powierzchni wystawienniczej – to tylko niewielkie podsumowanie poprzedniej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Sukces majowego święta sprawił, że organizatorzy – Hala Stulecia i Dolnośląski Związek Kolarski postanowili raz jeszcze zaprosić „na rower” Dolnoślązaków oraz mieszkańców pozostałych województw. – Udało nam się zorganizować święto, jakiego jeszcze na Dolnym Śląsku nie było. Festiwal, na którym każdy znalazł coś dla siebie. Od spotkań z kolarskimi mistrzami, targów branży rowerowej, zawodów sportowych, poprzez strefę rowerowego kina i kongres aktywnych rowerowo samorządów. Dziś wiemy, że był to strzał w dziesiątkę i zapraszamy na kolejny weekend na dwóch kołach w Hali Stulecia – mówi Andrzej Baworowski, prezes zarządu wrocławskiej Hali Stulecia.

Organizatorzy zamierzają kontynuować dotychczasową formułę Festiwalu. Chcą, aby nie ograniczał się on do targów branżowych. Ma być miejscem spotkań, rozmów i dobrej zabawy dla wszystkich – zawodowców, amatorów, całych rodzin; osób, które od lat jeżdżą na rowerze, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją rowerową przygodę. Nie zabraknie też miejsca na opowieści podróżników, spotkania z mistrzami, prezentacji atrakcyjnych turystycznie miejsc oraz rozmów o dobrych praktykach rowerowych z różnych części kraju. – Druga edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego to jeszcze więcej rowerowych atrakcji: pokazy akrobacji, Strefa Warsztatów, w której każdy będzie mógł sprawdzić swój rower przed sezonem, spotkania z kolarskimi legendami oraz prezentacje nowinek z branży rowerowej. Po raz kolejny chcemy rozegrać zawody wokół Hali Stulecia, a najmłodszych uczestników imprezy zaprosić na wyścigi na rowerkach biegowych. Wstęp na Festiwal będzie bezpłatny. Zapraszamy do rezerwowania daty 20-22 kwietnia 2018 roku w swoich kalendarzach – mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego.


Ruszyło już kompletowanie listy wystawców na kolejną edycję Festiwalu. Wszystkie szczegóły dotyczące udziału w imprezie oraz więcej informacji o samym Festiwalu znajdą Państwo na stronie: www.festiwalrowerowy.eu oraz na profilu na Facebooku: www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalRowerowy


Kiedy:

20-22 kwietnia 2018 roku


Gdzie:

Hala Stulecia | Centrum Poznawcze
ul. Wystawowa 1,
51-618 Wrocław