EABS – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda) | koncert – bilety

Ukłon w stronę klasyki jazzu sprzed kilkudziesięciu lat z nowym brzmieniem muzyki współczesnej. Wyjątkowy hołd złożony legendzie polskiego jazzu- Krzysztofowi Komedzie przez młodych, zdolnych i niepokornych muzyków z Wrocławia.


EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI”, nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości, którego można doświadczyć odsłuchując debiutanckiego albumu grupy – Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda).

Krążek został świetnie przyjęty przez krytyków i dziennikarzy muzyczynych. Album przez niespełna dwa miesiące od premiery zebrał blisko 30 recenzji i kilka pozytywnych artykułów. Rozpisywano się o nim zarowno w mediach lifestyle’owych, na szeroko pojętych portalach muzycznych jak i w środowisku jazzowym. W tygodniu Polityka ukazał się bardzo obszerny artykuł o zespole w kontekście światowego renesansu jazzu.

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach – Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem, a także w legendarnym Studio S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wrocławska premiera albumu „Repetitions” odbędzie się w równie ciekawej przestrzeni: W pięknej sali przy Karkonoskiej 10.

Debiutancki krążek EABS pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów, animacji oraz kompozycji ilustrujących wiersze polskich poetów recytowanych po niemiecku.

Starannie dobrane kompozycje, konteksty filmów z których pochodzi muzyka, a także teksty Marka Pędziwiatra tworzą z krążka „Repetitions” pewnego rodzaju concept album o kondycji ludzkiej duszy w XXI w.


Kiedy:

sob., 15 października 2017, 18:00


Sala Koncertowa Radia Wrocław
ul. Karkonoska 10
53-015, Wrocław


Bilety:
50/60 zł

Marek Pędziwiatr, piano, synths & vocal
Marcin Rak, drums
Paweł Stachowiak, bass guitar & moog
Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego, scratch & samples
Wojto Monteur, electric guitar
Olaf Węgier, tenor saxophone
Jakub Kurek, trumpet