Festiwal Beztroska – 2. edycja | program 2017

Muzyka, sztuka, joga, dobre jedzenie – spotkajmy się ponownie na drugiej edycji „Festiwal Beztroska” w industrialnym wnętrzu Browaru Mieszczańskiego we Wrocławiu.


Chcemy, abyście w czasie festiwalu byli beztroscy jak dzieci, a jednocześnie zapraszamy do ważnej podróży w głąb siebie. Niech więc nie zwiedzie Was ta beztroska nazwa.

Poznajcie ponadczasowe praktyki jak Joga, świadome oddychanie, medytacja Kirtan, mądrość Ajurwedy. Doświadczcie głębi medytacji, lekkości relaksu i odwiecznej wiedzy, którą można bezpośrednio wykorzystać w swoim codziennym życiu. 

Niech ponownie we Wrocławiu na całe dwa dni zapanuje prawdziwie kreatywna i ożywcza atmosfera.

Dodatkowo, tak jak co roku, mamy dla Was coś specjalnego. Tym razem będzie to pokaz filmu “Kim jestem? Podróż w kierunku samopoznania” oraz spotkanie z jego autorami – Waldemarem i Małgorzatą Karlsson-Kociuba.


Program Beztroska Festiwal 2017

Program na oba festiwalowe dni jest taki sam poza dwoma zamianami zajęć w Quchni i jednej zmianie w Warsztatowni Artystycznej


Warszttatownia artystyczna

Obowiązują zapisy i składka na materiały 5-10 zł www.beztroskafestiwal.pl/rezerwacja

Miejsce, które obowiązkowo powinny odwiedzić wszystkie artystyczne dusze. Ale nie tylko.
Są tu zajęcia dla każdego, nie ma znaczenia wiek czy zdolności – liczą się tylko dobre chęci oraz otwartość na przeżycie czegoś nowego.
W Warsztatowni sami wybieracie aktywności, w których chcecie wziąć udział i odkrywacie w sobie artystyczne pasje.

Zapraszamy na warsztaty:
11:00 – 12:00 Torba jak malowana – malowanie eko toreb według własnego pomysłu.
12:30 – 14:00 “Warsztaty zaplecione w wianki” – upleć sobie wianek!
14:30 – 15:30 Mehendi – czyli zdobienie ciała ornamentami z henny
16:00 – 17:00 Stone art – malowanie mandali na kamykach
17:30 – 18:30 Kwiatowy makijaż – ozdabianie twarzy płatkami kwiatów (sobota)/ Zrób sobie piękny Łapacz Snów (niedziela)


Joga i Strefa harmonii ruchu 

Weź matę do jogi 😃<<<<
iązują zapisy i składka na materiały 10 zł www.beztroskafestiwal.pl/rezerwacja<<<<
aszamy na zajęcia, które są nie tylko rewelacyjną gimnastyką dla ciała. Te warsztaty pozwolą Wam również skierować swoją uwagę do wnętrza i odbudować balans, wyciszyć niepokoje w umyśle a zarazem pomóc odzyskać jasność myśli i dodać energii. Sfera Harmonii Ruchu to miejsce, gdzie możecie złapać wewnętrzną równowagę.

10:00 – 11:15 Wake up Joga (początkujący/ średnio zaawansowani)<<<<
0 – 12:45 Joga dla kręgosłupa (dla każdego)<<<<
0 – 14:15 Power Joga (średnio zaawansowani)<<<<
0 – 15:20 Odetchnij – świadome oddychanie drogą do zdrowia – warsztaty śmiechu (dla każdego)<<<<
0 – 16:20 Gimnastyka dla mózgu, joga dla serca (dla każdego)<<<<
0 – 17:20 Chi kung (dla każdego)<<<<
0 – 18:45 Joga z automasażem (początkujący)


Komnata głębokiego wyciszenia Joga Nidra 

Zapraszamy Was do świata odpoczynku i relaksu. Joga Nidra jest zarówno doskonałym środkiem do osiągnięcia stanu relaksacji, ulgi od stresu i spokoju umysłu, jak i sposobem na zrozumienie siebie.<<<<
cia o pełnych godzinach od 10:00 – 17:00 wstęp wolny


Klub dyskusyjny

Ciekawi ludzie, interesujące tematy – zajrzyjcie tu, jeśli chcecie spotkać osoby, które tak jak wy są głodne wiedzy, otwarte i ciekawe świata.

10:00 – 11:00 Ajurweda w praktyce – sposoby na poprawę trawienia, uregulowanie systemu hormonalnego i detoksykację organizmu<<<<
5 – 12:15 Mindfulness – praktyka pełnej obecności i rozwijanie świadomości<<<<
0 – 13:30 Siedem chińskich sposobów na długowieczność<<<<
5 – 14:45 Warsztaty redukcji stresu<<<<
0 – 16:15 Pokaz i spotkanie z autorami filmu “Kim jestem? Podróż w kierunku samopoznania“<<<<
0 – 17:45 Pachnąca esencja zdrowia – warsztaty aromaterapii<<<<
0 – 19:00 Decluttering czyli uporządkuj swoje życie<<<<
p wolny


Manufaktura dźwięków Jogi – Kirtan

Zapraszamy w godzinach od 11:00 – 18:00 do miejsca, gdzie będziecie mogli pogrążyć się w pozytywnych wibracjach dźwiękowych. Możecie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, albo po prostu słuchać. Dźwięki jogi – jak żadne inne – znajdą drogę na skróty do każdego serca.<<<<
p wolny


 Quchnia

Obowiązują zapisy i składka na materiały 10 zł www.beztroskafestiwal.pl/rezerwacja<<<<
ażne czy zazwyczaj omijacie kuchnię z daleka, czy może urodziliście się z chochlą w dłoni, zajrzyjcie na warsztaty zdrowego gotowania. Poznacie i spróbujecie dań zrobionych według sekretnych przepisów fanatyków gotowania i poszukiwaczy stuprocentowego smaku.

10:00 – 11:00 “Proste, zdrowe, ekspresowe” – przygotuj odżywcze posiłki w mniej niż 15 minut<<<<
0 – 12:30 Odkryj bogactwo smaków Quchni indyjskiej (sobota) / Odkryj tajemnice Quchni azjatyckiej (niedziela)<<<<
0 – 14:00 Talerz na surowo czyli RAW obiad cz. 1 (sobota) / Talerz na surowo czyli RAW obiad cz. 2 (niedziela)<<<<
0 – 15:30 Deserowo – jak przygotować zdrowe słodycze<<<<
0 – 17:00 Herosi na talerzu – poznaj niezwykłe superfoods<<<<
0 – 18:30 Zostań honorowym chwastożercą – warsztaty zielarskie


Przestrzeń dla dzieci

Zajęcia artystyczne, kreatywne i ruchowe dla wszystkich dzieci pomogą wydobyć dobrą energię, twórcze myślenie i wrażliwość na sztukę oraz zapewnią mnóstwo wspaniałej zabawy.<<<<
11.00 – 18.00 wstęp wolny


Scena koncertowa

Magiczne koncerty to niezapomniana, nasycona pozytywnymi wibracjami atmosfera i tłum zgranych, bijących w rytm dobrej muzyki serc.<<<<
18:30 – 21:00 wstęp wolny

Gra Terenowa i Konkursy z nagrodami<<<<
fa zdrowego jedzenia i Strefa wystawcówW programie:
W Sferze Harmonii Ruchu możecie złapać wewnętrzną równowagę na różnorodnych zajęciach jogi, świadomego oddychania, gimnastyki dla mózgu, Chi kung.Zajęcia Relaksacji Joga nidra odbywać się będą w Komnacie Głębokiego Wyciszenia. Tutaj doświadczycie spokoju od natłoku myśli, emocji, negatywnych doznań.

  • Głośno i dynamicznie będzie w Manufakturze Dźwięków Jogi.
  • Quchnia to nic innego, jak warsztaty zdrowego wege gotowania, w tym takie hity jak “Proste, zdrowe, ekspresowe”, ale także coś dla miłośników chwastów, kuchni RAW, azjatyckiej, indyjskiej, a nawet deserów i superfoods.
  • Zajęcia w Warsztatowni artystycznej to moc radości z plecenia wianków, malowania ciała wzorami mehendi, wykonywania unikalnych makijaży kwiatowych i innych kreatywnych aktywności.
  • W Klubie dyskusyjnym znajdziecie interesujące tematy, jak Ajurweda, Mindfulness, Chińskie sposoby na długowieczność, Warsztaty redukcji stresu, Aromaterapia, Decluttering.
  • W sobotni wieczór rozbrzmiewać będzie dobra muzyka, dzięki koncertom zespołów Atmasfera, Adsu i The Frozen Heart (Norwegia).
  • Strefa zdrowego jedzenia serwować będzie posiłki kuchni roślinnej. W Strefie wystawców zaopatrzyć się będzie można w akcesoria do jogi oraz hity i nowości z rynku EKO żywności i kosmetyków.
  • W czasie trwania Festiwalu działać będzie specjalna przestrzeń dla dzieci, zapewniająca pociechom zajęcia artystyczne, kreatywne i ruchowe.
  • Oprócz tego nie przegapcie Gry Terenowej i konkursów z nagrodami!

Unikalna scenografia autorstwa Marii Margas w poprzedniej edycji była pod znakiem Upcyclingu, czyli „coś z niczego”. Drugie życie przedmiotów rozkwitło w niezapomnianą, bajkową scenerię. W tym roku również nie zawiedziemy Was – będzie królował lekki eko design.


Kiedy:

14-15  października 2017


Gdzie:

Browar Mieszczański,<<<<
ubska 44,<<<<
02 Wrocław


Beztroska Festiwal II. Edycja jest dynamicznym wydarzeniem, warsztatownią dobrego samopoczucia, wolności od stresu, kultywacji zdrowego stylu życia. Chcesz zachować równowagę i wewnętrzny spokój niezależnie od tego co dzieje się wokół Ciebie? Cenisz życie harmonii z otaczającym światem i z szacunkiem do innych? Wpadaj o nas. Poznawaj nowe możliwości, rozwijaj się, wzrastaj.

Program Festiwalu obejmuje koncerty, warsztaty tematyczne, relaksację, jogę, panele dyskusyjne, aktywności artystyczne i inne. Będzie też zdrowa wegetariańsko/wegańska kuchnia. Szczegóły zdradzamy w codziennych postach 🙂 Program w sobotę i niedzielę jest taki sam. Jeśli nie zdążycie skorzystać z czegoś pierwszego dnia – następnego jest powtórka.<<<<
Jeśli macie dzieci, nie musicie podrzucać ich dziadko m. Dla najmłodszych także przygotowaliśmy sferę różych edukacyjnych zabaw. Dziadków też weźcie z sobą!<<<<
gt;<<<
><<
p>< /p>