Jarmark Bożonarodzeniowy 2017 we Wrocławiu

W dniach: 17.11- 22.12 2017r. Na wrocławskim Rynku odbędzie się wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy, który swoim charakterem będzie nawiązywał do najpiękniejszych jarmarków Europy. W tym roku po raz kolejny rynek rozszerzy swoje podboje, oprócz okolicznych ulic Świdnickiej i Oławskiej, jarmark dotrze też na pl. Solny.


Już wkrótce 17 listopada we Wrocławiu rozpocznie się dziewiąta edycja jednego z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. Wrocławski Rynek po raz kolejny stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Kulinarne nowości, jarmarkowe pyszności…

Jarmark Bożonarodzeniowy to miejsce szczególne dla wszystkich łasuchów! Pierzeja północna Rynku stanie się prawdziwym rajem dla smakoszy! To między innymi tutaj będzie można skosztować przysmaków z całej Europy i nie tylko. Miłośnicy kulinarnych wrażeń z pewnością znajdą coś dla siebie między innymi w drewnianym Młynie z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek.

Każdy kto będzie ciekaw europejskich smaków i aromatów, będzie mógł wybierać pośród wyjątkowych specjałów takich jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, aromatyczne wędzone ryby włoskie sery, turecka baklava, czy tureckie ciasto ze szpinakiem i serem fetą, które nadaje cytrusowy smak.

Dla koneserów czekolady nie zabraknie propozycji – ręcznie wykonane, przepyszne i zaskakujące swoją formą czekoladowe figurki będą nie tylko rajem dla podniebienia, ale także oryginalnym świątecznym prezentem.

Dla uczestników jarmarku słodkości nie zabraknie, będzie można spróbować pysznych, hiszpańskich churros, owoców w czekoladzie, kołaczy cynamonowych. Pojawią się również pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe, włoskie wędliny, tradycyjny węgierski boczek „kolozsvári” oraz salami z jelenia.

Tradycyjnie nie zabraknie polskiej kuchni, potrw z grilla, góralskich oscypków z żurawiną, pieczonych kasztanów, aromatycznych ziół i przypraw, tradycyjnych polskich i litewskich wędlin, węgierskiego langosza z nadzieniem oraz słodkich miodów i austriackich serów.

foto. Pianoforte Agencja Artystyczna

W poszukiwaniu świątecznych inspiracji..

W drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki.

W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku będą wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki! Bliżej poznamy takie kraje jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda. Wielbiciele biżuterii będą mogli wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu i srebra. Podczas tegorocznej edycji zadebiutują również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane.

Pojawią się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki.

Odwiedzający Jarmark w świątecznych domkach znajdą również ręcznie wyszywane maskotki, kocyki dla najmłodszych, kolorowe drewniane zabawki, haftowane aniołki, ozdobne torby filcowe i poduchy z motywami ludowymi, zapachowe mydła marsylskie, naturalne kosmetyki i wiele innych trudno dostępnych na co dzień produktów. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni.

Przy wrocławskiej choince tradycyjnie będzie można zamówić ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincerza.

Z jarmarkowymi talizmanami szczęścia dobra passa nie opuści przez cały następny rok.


Mnóstwo radości na jarmarku zagości

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy to także moc atrakcji wywołujących uśmiech na twarzy każdego, kto w tym magicznym czasie odwiedzi Rynek!

W Bajkowym lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będą piękne, bajki z wyjątkową oprawą dźwiękową i wizualną, między innymi: „Czerwony Kapturek”, „O dzielnym krawczyku”, „Królewna Śnieżka” czy też „Pinokio” z rosnącym nosem. W Śnieżnej Kuli, tuż obok domków z bajkami i trzymetrowym Grzybku Krasnala nieopodal pomnika Fredry, każdy będzie mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. W pobliżu domku Pod Krasnalem pojawią się rozświetlone sanie z „magicznymi prezentami”, które swym urokiem zaproszą do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

W „Świątecznym Wiatraku” w Bajkowym Lasku, w domku „Pod Krasnalem” przy pomniku Fredry i „Kominkowym Domku” na pierzei północnej Rynku, tradycyjnie będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów a wszystko to w wyjątkowych, ceramicznych jarmarkowych kubeczkach. Plenerowe kominki swoim blaskiem i ciepłem przyciągną każdego komu doskwierać będzie zimowa aura.

W pobliżu domku „Pod Krasnalem” zaparkują dostojne renifery z saniami św. Mikołaja. Nieopodal Choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

Na wrocławski Rynek zawita krasnal Prezentuś. Legenda głosi, ze trzeba trzykrotne dotknąć jego czapeczki, aby spełniły się wszystkie życzenia… Ten przesympatyczny wrocławski Krasnal pojawia się tylko raz w roku, właśnie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu i znika na kolejne 11 miesięcy.

Sprzedaż prowadzona z domków drewnianych w godzinach 10:00 – 21:00
Więcej informacji na stronie: www.jarmarkbozonarodzeniowy.com


Gdzie:

Rynek
Pierzeja południowa, wschodnia i północna

ul. Świdnicka
Od rynku do przejścia podziemnego

ul. Oławska
Od rynku do ul. Szewskiej

Plac Solny


 

Opublikowany w INNE

Dodaj komentarz