Kayah | koncert | bilety

Urodziny Kayah we Wrocławiu! 5 listopada to dzień urodzin Katarzyny Magdy Szczot, znanej szerszej publiczności jako Kayah!


Po niezwykle udanych koncertach w czerwcu w Synagodze Pod Białym Bocianem oraz we wrześniu wspólnie z Goranem Bregovicem, Kayah postanowiła swoje urodziny spędzić właśnie z wrocławską publicznością. Na muzyczny urodzinowy wieczór artystka wybrała swój ulubiony projekt Kayah & Transoriental Orchestra, który zaprezentuje 5 listopada w Sali Teatralnej B.F Impart. Jak mówi sama artystka, najlepszym urodzinowym prezentem będzie Państwa liczna obecność na koncercie. Rezerwujcie niedzielny listopadowy wieczór na koncertowe urodziny Kayah!

Wszystko zaczęło się od wielkiej muzycznej miłości Kayah do muzyki world.

Artystka od dawna planowała nagranie albumu właśnie w tej stylistyce. Impulsem do rozpoczęcia pracy nad materiałem okazało się zaproszenie Kayah do występu na festiwalu Warszawa Singera. Specjalnie na potrzeby tego jednego koncertu powstał niezwykły projekt – Transoriental Orchestra. Kayah do współpracy zaprosiła Atanasa Valkov, kompozytora filmowego I producenta muzycznego. Wspólnie wybrali do projektu wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, co dodatkowo poszerza muzyczny dialog i nadaje charakter autentycznej wielokulturowości projektu. W instrumentarium zespołu znalazły się niespotykane instrumenty, takie jak: cymbały, santur, oud, saz, lutnie, flety, piszczałki i wiele innych.

Repertuar Transoriental Orchestra to ogromne wyzwanie. Na płycie znalazły się pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu. Ta różnorodność geograficzna ma oczywiście odzwierciedlenie w muzyce, w której słychać brzmienia bałkańskie, perskie, słowiańskie, afrykańskie no i oczywiście żydowskie. To także różne języki, z jakimi musiała zmierzyć się Kayah – śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku.


Kiedy:

5 listopada 2017, godz. 19:00 


Impart | Teatr Piosenki | Biuro Festiwalowe Impart 2016
ul. Mazowiecka 17,
50-412 Wrocław


Bilety:

129 zł


Transoriental Orchestra wystąpi w składzie:

Jan Smoczyński / piano, klawisze
Iwonka Zasuwa / wokal
Marta Zalewska / bas, kontrabas
Patrycja Napierała / instrumenty perkusyjne
Mateusz Adamczyk / skrzypce
Jahiar Azim Irani /cymbały, santur, wokal
Jakub Niedoborek / gitary, oud, saz, lutnie
Włodzimierz Antoniw / klarnet, klawisze, elektronika
Maciej Cierliński / lira korbowa

Opublikowany w INNE

Dodaj komentarz