L.U.C – pożegnanie projektu „Reflekcje” | koncert | bilety

Jesienią 2017 roku L.U.C zagra kilka ostatnich koncertów z projektem Reflekcje, który w internecie doczekał się już kilkunastu milionów odsłon. We Wrocławiu pożegnalny koncert odbędzie się 25 listopada 


Artysta nawiązał kontakty z licznymi artystami i ich spadkobiercami a następnie za ich zgodą połączył swoją muzykę i osobiste teksty z kultowymi refrenami m.in. Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Magdy Umer. Autentyczne i emocjonalne piosenki z tego albumu przyniosły L.U.C ogromną popularność w internecie, mimo to z powodów osobistych po kilku koncertach zawiesił on dalsze występy z tym projektem.

W odpowiedzi na liczne prośby fanów tekściarz i producent postanowił jednak zagrać kilka ostatnich REFLEKCYJNYCH koncertów zamykając projekt przed wiosenną premierą nowej płyty.  Nowy album pojawi się 2018 roku i jak zapowiada Rostkowski będzie otwarciem zupełnie nowego rozdziału jego życia. Tak powstał eklektyczny i międzypokoleniowy projekt łączący hip-hop, poezję, elektronikę i muzykę klubową.


Kiedy:

25 listopada 2017 godz. 21:00


Gdzie:

Akademia CLUB [dawne Alibi Club]
Grunwaldzka 67,
50-357 Wrocław


Bilety:

40 zł
50 zł


Biografia

Łukasz L.U.C Rostkowski – kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, gazownik, magister prawa, oraz reżyser wideoklipów i koncertów.

Po 7 latach edukacji prawniczej dostał się na aplikację adwokacką. Niestety dzień ślubowania przypadł na termin, w którym był już umówiony ze Zgasem – przyjacielem beatboxerem. Preferując dresy, nie chcąc łamać danego słowa nie podjął aplikacji. Od tego czasu całkowicie oddał się swojej największej pasji – sztuce. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki.

Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a takżeza eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowei tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji do najważniejszych nagrów kulturalnych (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Ale Sztuka!, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki).
Za charyzmę i kreatywne koncerty, na których występuje sam lub z miniorkiestrą a czasem z kurami, sprzętem ogrodowym i arabskim przepowiadaczem przyszłości, docenili go także słuchacze.
Porażony twórczym ADHD nagle w 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych, udźwiękowił wiele spektakli i krótkich form wideo.

W muzyce celowo przekracza liczne gatunki tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocę modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff) Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami, m. in. ze światowej sławy wokalistką jazzową U.DUDZIAK, z Z.NAMYSŁOWSKIM, M.URBANIAKIEM i L.MOŻDŻEREM. Na żywo supportował zaś m. in. TRICKIEGO, THE PRODIGY, TALIBA KWELI, COLDCUTA, SKUNK ANANSIE i wielu innych. Jednocześnie, propagując ideę „podaj dalej”, łączy świat profesjonalistów z amatorami, którym pomaga debiutować.

W roku 2011 happaningiem na wrocławskim Gaju stworzył ruch POSPOLITE RUSZENIE, który miał na celu inicjacje dialogu na temat estetyki przestrzeni publicznej i „elewacyjnej wysypki” polskich blokowisk. Zorganizował Dzień Słowa „RYMOLIRYKTANDO” – festiwal promujący wartości języka i dotrzymywania danego słowa. Także w roku 2011 wydał swe największe dzieło – przypowieść KOSMOSTUMOSTÓW, która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.