Śląsk starożytny - epoka brązu i epoka żelaza | wystawa stała

Arsenał | Muzeum Archeologiczne


środa 4 stycznia 2017 - piątek 29 grudnia 2017
Każdy(a) - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 11:05Nazwa:Śląsk starożytny - epoka brązu i epoka żelaza | wystawa stała
Miejsce:Arsenał | Muzeum Archeologiczne
Adres:

ul. Cieszyńskiego 9, 50-136 Wrocław

Termin: środa 4 stycznia 2017 - piątek 29 grudnia 2017
Każdy(a) - środa - czwartek - piątek - sobota - niedziela - 11:05
Cena: 10.00 zł do 15.00 zł

Śląsk starożytny - epoka brązu i epoka żelaza | wystawa stała


Wystawa jest drugą częścią stałej ekspozycji Muzeum Archeologicznego. Dotyczy terenu Śląska i przybliża życie codzienne od czasów kultury przedłużyckiej (1700 lat p.n.e.), aż po okres wędrówek ludów (IV/V w n.e.).Rozpoczynamy ją od przedstawienia charakterystyki kultury przedłużyckiej, kultury pomorskiej oraz kultury łużyckiej. W gablotach pokazaliśmy najbardziej reprezentatywne pozostałości wyżej wymienionych kultur - przedmioty codziennego użytku, ozdoby, narzędzia i uzbrojenie. Eksponujemy też zabytki związane z wierzeniami i obrzędami kultowymi. Ciekawym elementem są rekonstrukcje budynków i założeń obronnych oraz pochówków ciałopalnych.

Następnie poruszamy problem Celtów i zmian, jakie zaszły na naszych ziemiach za ich sprawą w metalurgii, rolnictwie i garncarstwie w IV/III i II w p.n.e. Staramy się też przybliżyć życie codzienne ludności kultury przeworskiej w okresie wpływów rzymskich za pomocą chronologicznie ułożonych zabytków i rekonstrukcji naturalnej wielkości. Szczególnie potraktowane zostały: tematyka wymiany handlowej z imperium rzymskim i jego prowincjami, skomplikowany proces metalurgiczny; bogato wyposażone, świadczące o zmianach w strukturze społecznej, groby tzw. "książęce" z Zakrzowa oraz obrządek pogrzebowy. Tę część wystawy stałej kończymy okresem wędrówek ludów (IV/V w n.e.).

Wystawie, podobnie jak poprzedniej części, towarzyszy katalog, pełniący rolę przewodnika.


czynne od środy do soboty w godzinach od 11.00 do 17.00
w niedziele od od 11.00 do 18.00
w poniedziałek i wtorek Muzeum nieczynne
Dodaj do:

Mapa


Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing