Metamorfoza/ magia w obrazie | wystawa

Wystawa „Metamorfoza/ magia w obrazie” to prezentacja prac polskich artystów wywodzących się z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego.


Ekspozycja jest częścią przedsięwzięcia dwójki kolekcjonerów Małgorzaty i Adama Krużyckich, na których prośbę 47 artystów stworzyło 58 obrazów na wspólny temat – metamorfoza. Motyw przewodni projektu wprowadził w statyczny malarski kadr poruszenie i niepokój, wzbogacając nieruchome „tu i teraz” o zapomniane „przed” i niewiadome „po”.

Pomysłodawcy projektu poświęcają go pamięci Zdzisława Beksińskiego.

 


Kiedy:

15 września – 14 października 2017

Galeria czynna:
pon-pt: 11.00 – 18.00
w soboty 12.00 – 15.00

wstęp wolny


Miejsce:

Galeria Miejska we Wrocławiu
ul. Kiełbaśnicza 28, 50-109 Wrocław
tel. +48 71 344 67 20 | www.galeriamiejska.pl


Opis miejsca:

Galeria Miejska we Wrocławiu rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku. Od początku swego powstania promuje najnowszą sztukę polską w dziedzinach takich jak: instalacje, obiekty, rzeźba oraz performance.

Do najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w Galerii należą m.in. wystawy: Józefa Robakowskiego, Teresy Murak, Philla Niblocka, Paula Panhuysena, wystawa formacji artystycznej LUXUS (inaugurująca działalność galerii), prezentacja grupy plastycznej Łódź Kaliska oraz wystawa sztuki konkretnej, w której udział wzięło trzydziestu artystów z całej Europy.

Oprócz swojej działalności podstawowej Galeria uczestniczyła również w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych związanych z Wrocławiem, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Wratislavia CantansMiędzynarodowe Triennale RysunkuFestiwal Polskiej Muzyki Współczesnej oraz Festiwal WRO- Media Art Biennale.

Oprócz wystaw w Galerii odbywają się pokazy dyplomów studentów wrocławskiej ASP oraz warsztaty plastyczne, fotograficzne i interdyscyplinarne dla osób zainteresowanych sztuką współczesną.