Narysuj sobie system | wystawa Biennale WRO 2017 Résumé

Co dwa lata Wrocław – dzięki WRO Media Art Biennale – jest miejscem prezentacji nowej sztuki z całego świata.


W tym roku wystawy, pokazy, spotkania, performansy i koncerty Biennale WRO 2017 odbywały się pod hasłem DRAFT SYSTEMS. Tytuł odnosi się do zmienności systemów porządkujących świat, zwraca uwagę na ich złożoność i niestabilność, wymykającą się próbom kontroli, podkreśla ich niestałą naturę i odbywającą się nieustanną reorganizację rzeczywistości.

Dokumentacja tych wydarzeń, poszczególne wątki i wybrane prace stają się teraz tworzywem dla widzów. W dwóch odsłonach wystawy podsumowującej Biennale collage dokumentacji i najnowszych prac artystów z całego świata oraz materiałów z zestawu do zabawy/dyskusji pozwala na zajęcie swojego stanowiska w chwiejnej i drżącej rzeczywistości.

W pierwszej odsłonie pt. „Narysuj sobie system” każdy – m.in. przy pomocy oryginalnie wykorzystanej technologii RFID – może skrytykować/zanalizować/stworzyć sobie swój system. Jego trwałym punktem jest instalacja Cyjanometr, która w przestrzeni publicznej miasta prezentowana będzie do maja 2018.

Wystawie towarzyszy seria działań twórczych i warsztatowych z udziałem artystów WRO 2017.


Kiedy:

Wernisaż: 29.09.2017 godz. 19:00
Wystawa czynna do 29.10.2017


Gdzie:

Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center
ul.Widok 7,
50-052 Wrocław


artyści: Marcin Dymiter (PL), Martin Bricelj Baraga (SI), Andrey Ustinov(RU/DE), Alexandre Larose (CA), Byungju Lee (KR), Michaël Systaime Borras (FR)

programy wideo: Contract For The Future / Natural Budget / Compute The Camouflage
dokumentacja wystawy: OS – Operacje Systemowe – DH Renoma

debaty / dokumentacje: Sieci Kultury – sesja robocza (inicjatorzy: Mirek Filiciak, Paweł Janicki,Aleksandra Janus, Dominika Kluszczyk, Alek Tarkowski)

Narysuj mi system – rozmowa ilustrowana (rozmawiają: Edwin Bendyk +Piotr Krajewski, rysują: Lena Czerniawska + Michał Szota)

Donella Meadows, Tańczący z systemami
koncept, dokumentacja i opracowanie: WROcenter Group
więcej: http://wrocenter.pl/pl/wro2017resume/

Opublikowany w ART