41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne

Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na  41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się 10 listopada, o godzinie 19:00, w Sali Teatralnej BF Impart, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.


Po ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji tegoroczne Spotkanie powraca do formuły dwuczęściowego koncertu. W części pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych artystów lub zespołów uprawiających poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, piosenkę kabaretową, twórczość autorską, którzy wystąpią z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań – 17 października, w godzinach 16.00 – 22.00, w Sali Kameralnej BF Impart. 10 listopada natomiast finalistów oceniać już będzie poprzez głosowanie najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy komputer notebook.

Drugą część wieczoru wypełni KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterem będzie Stanisław Soyka – wokalista, instrumentalista, kompozytor, który  od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale też nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddawał się modom i trendom.

Podczas koncertu promującego płytę „W hołdzie Mistrzowi LIVE”  można będzie usłyszeć klasyki Czesława Niemena, takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Stoję w oknie”, „Jeszcze sen”, „Jednego serca”, „Nim przyjdzie wiosna” lub „Moja Ojczyzna”. Stanisław Soyka potraktował tę płytę jak hołd złożony wielkiemu Artyście, a jednocześnie jako źródło inspiracji. W rezultacie, przy zachowaniu w części aranżacji oryginalnych, pokusił się o ich zmianę wedle własnej wizji. Nie ma tu jednak nadużyć, są za to utwory nowocześnie brzmiące i profesjonalnie zagrane.

Artysta wystąpi z zespołem Soyka Kolektyw, który tworzą: Przemek Greger – gitara elektryczna i akustyczna, Marcin Lamch –  kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne, syn Kuba – perkusja, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Trzeba przyjść i przekonać się o tym osobiście.

Nasz listopadowy, literacko-muzyczny wieczór zakończy się ogłoszeniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody oraz krótkim występem zwycięzcy Finału Konkursu Wokalnego.


Bilety w cenach: 60 zł (parter), 50 zł (balkon),

Szczegółowe informacje na temat konkursu i programu 41. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego oraz konkursową kartę zgłoszeniową znajdą Państwo na stronie organizatora: www.piotrguzekimpresariat.pl oraz na www.impart.art.pl.


Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do dnia 15.10.2017 roku włącznie. Można je przesłać drogą elektroniczną na adresy mailowe: artpiotrg@poczta.onet.pl  i barbara.perczynska@impart.art.pl, lub dostarczyć osobiście do BF Impart 2016 przy ul. Mazowieckiej 17 i zostawić w pokoju numer 2 lub na portierni. Zgłoszenie powinno być dostarczone w zaklejonej kopercie z napisem: Konkurs Wokalny – 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne.