KIWKA, czyli Konkurs Interpretacji Wokalnej Kibica Artysty, jest konkursem na najlepszą interpretację piosenki kibicującej polskiej reprezentacji na UEFA EURO 2012. To tegoroczny gadżet Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
(Tu dygresja: "gadżety PPA" mają swoją kilkuletnią historię – by przypomnieć choćby Chór Narzekań Mieszkańców Wrocławia, który wystąpił pod pomnikiem Chrobrego, nagrodę Tukan Ulicy dla najlepszego ulicznego grajka, zeszłoroczne Kino PPA. Są rodzajem maskotki Przeglądu, która na chwilę sprowadza go z artystycznych koturnów, przebiera w wygodne trampki i wyprowadza z sal teatralnych i koncertowych.)
Na PPA w roku mistrzostw chcemy pokazać, że piosenki kibicujące piłkarzom mogą być bardzo wdzięcznym materiałem wokalnym, chcemy także wyzwolić artystyczną fantazję wśród wszystkich, którzy trzymają kciuki za reprezentację Polski.
Do konkursu - już od 1 lutego 2012 - zapraszamy wszystkich kibiców, którzy chcą wokalnie zagrzewać do walki polską drużynę. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać videoclip z piosenką i umieścić go na YouTube, zgłaszając fakt do organizatorów przy pomocy formularza zamieszczonego na oficjalnej stronie Przeglądu (www.ppa.art.pl).
Może to być utwór znany wcześniej, przedstawiony w nowej, odkrywczej interpretacji albo piosenka napisana specjalnie na tę okazję.
Organizator umieszcza pliki na oficjalnym profilu KIWKI na Facebooku. W pierwszym etapie konkursu nagrania ocenia społeczność internautów. Ten etap trwa od 1 lutego do 15 marca 2012. Następnie najlepiej ocenionych nagrania zostaną przedstawionych Jury, złożonemu z autorytetów muzycznych, sportowych, teatralnych i akademickich. Ostateczny werdykt Jury zostanie przedstawiony publiczności w dniu 30 marca 2012, podczas Koncertu Finałowego 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.
Autor nagrania najwyżej ocenionego przez Jury otrzyma nagrodę - zaproszenie na mecz w ramach UEFA EURO 2012, a jego filmik zostanie pokazany publiczności w czasie Koncertu Finałowego.
tekst: materiał prasowy