Łokietka 5 | Infopunkt Nadodrze

ul. Łokietka 5, Wrocław


Nazwa:Łokietka 5 | Infopunkt Nadodrze
Adres:

ul. Łokietka 5, Wrocław

Łokietka 5 - Infopunkt NadodrzeOśrodek powstał w ramach programu rewitalizacji Nadodrza. Ośrodek, współfinansowany przez gminę Wrocław, prowadzi Fundacja Dom Pokoju. Podstawową funkcją Łokietka 5 jest informowanie o działaniach podejmowanych w ramach rewitalizacji. Nie mniej ważną rolę odgrywają w nim debaty z udziałem mieszkańców, promocja designu i wydarzenia kulturalne, które mają ożywić wrocławskie Nadodrze.

Punkt informacyjno-konsultacyjny w Łokietka 5 otwarty jest codziennie od godziny 9:00 do 17:00. Wrocławianie uzyskają w nim informację o tym, jak starać się o lokal od gminy na Nadodrzu, czy o pracach remontowych przewidywanych na najbliższe miesiące.

Łokietka 5 jest również miejscem dyskusji o ważnych sprawach, związanych z życiem miasta. Od 20. marca, w każdą sobotę odbywać będą się debaty pod szyldem Habeas Lounge. Jest to kontynuacja międzynarodowego projektu, którego pomysłodawczynią jest amerykańska artystka Linda Pollock. Na czerwonej kanapie, jej autorstwa, zasiadają przedstawiciele różnych środowisk, dyskutując na temat życia publicznego. Wrocławska kanapa Habeas Lounge jest częścią zbiorów Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Docelowo ma stanąć w Muzeum Współczesnym Wrocław.

Infopunkt Nadodrze to również spotkania o charakterze edukacyjnym z zakresu projektowania i historii designu oraz prezentacja prac młodych designerów. Łokietka 5 stawia na design jako sposób na rozwój dzielnicy, zwiększenie innowacyjności biznesu i wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców. W drugiej połowie marca ruszą wykłady z historii designu prowadzone przez Michaela Fleischera.


Dodaj do:

Mapa
Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
 

© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing