Oktoberfest Alternative we Wrocławiu

W dniach 6-8 października zapraszamy do Arsenału Miejskiego we Wrocławiu, na Oktoberfest Alternative – trzy dni obcowania ze złotym kraftowym napojem, w doborowym towarzystwie i przy pozytywnych rytmach.


Oktoberfest Alternative to historyczne wydarzenie nawiązujące do tradycji organizowanego we Wrocławiu od przełomu XIX i XX wieku monachijskiego święta piwa. Podczas wydarzenia, poleją się najlepsze kraftowe dolnośląskie piwa. Rozbrzmiewać będzie muzyka w klimacie lat dwudziestych XX wieku. Nie zabraknie pysznego jedzenia i świetnej atmosfery!

Lista Browarów
Browar wBrew
Browar Profesja
Browar Cztery Ściany
Browar Miedzianka
Browar Solipiwko
Browar Kamienica
Browar Stu Mostów
Browar Złoty Pies
Warsztat Piwowarski
Browar Prost

Oktoberfest Alternative promując piwa lokalne (wrocławskie, dolnośląskie) chce przybliżyć uczestnikom dawne tradycje wrocławskiego Oktoberfestu przez:

  • wystawę poświęconą dawnemu wrocławskiemu Oktoberfest (multimedialna prezentacja wystawy „Piwo we Wrocławiu”, reprodukcja pocztówek i ogłoszeń prasowych) 
  • muzykę w klimacie lat dwudziestych XX wieku 
  • konkurs na najciekawszy strój bawarski. Konkurs współtworzyć będą uczestnicy wydarzenia
  • odtworzenie menu z Oktoberfest z 1924r. (dania serwowane w lokalu Augustiner Bräu – róg pl. Solnego i Ofiar Oświęcimskich)

Jedzenie: 

Reprezentacja Wrocławskich Ulicożerców zadba o podniebienia Festiwalowiczów. Nie zabraknie Bratwurstów, Panczo, American Food Truck i paru kulinarnych niespodzianek!

Atrakcje:
wystawa poświęconą dawnemu wrocławskiemu Oktoberfest, muzyka w klimacie lat dwudziestych XX wieku, konkurs na najciekawszy strój bawarski.  Konkurs współtworzyć będą uczestnicy wydarzenia odtworzenie menu z Oktoberfest z 1924r.

Oktoberfest Alternative


Kiedy:

6-8 października 2017r.,
Piątek – 16.00-22.00
Sobota  – 12.00-22.00
Niedziela – 12.00-18.00


Gdzie:

Arsenał Miejski we Wrocławiu
ul. Cieszyńskiego 9,
50-136 Wrocław