Podróż kulturalna – Smaki Niemiec w Domu Edyty Stein

„Podróż kulturalna – Smaki Niemiec w Domu Edyty Stein” to niemiecko-polski projekt kulturalny skierowany do mieszkańców Dolnego Śląska.


Celem projektu m. in.: jest wsparcie współpracy oraz wymiana transgraniczna myśli, kultury, sztuki społeczności lokalnej współczesnych Niemiec w ramach spotkań kulturalnych z degustacją kuchni regionalnej i warsztatów kulinarnych

Dla uczestników czeka szereg interesujących propozycji.

Dnia 6 października zapraszamy na Dzień z kulturą Saksonii.
Od 13:30 proponujemy udział w warsztatach kulinarnych pod okiem zawodowego kucharza z Saksonii. Na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w tym arcyciekawym wydarzeniu, czeka porcja doznań zmysłowych, smaczne potrawy i świetna zabawa.

Tego samego dnia o godzinie 19, przy okazji spotkania z pisarzem Romanem Isreal, będzie można spróbować potraw kuchni z regionu Saksonii.

Z kolei 18 października zapraszamy na Dzień z kulturą Westfalii.
Poznawanie regionu rozpoczniemy, podobnie jak poprzednio, od kuchni. Jesteśmy zdania, że przez żołądek wiedzie najkrótsza droga do serca – i to nie tylko w sprawach dotyczących miłości. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach kulinarnych, które, rozpoczną się o 13:30 i potrwają do 17. Poprowadzi je wytrwany gastronom, rodowity mieszkaniec Westfalii, Oliver Alefs.

Tym, którzy nie zdołają dotrzeć na warsztaty, proponujemy udział w wieczorze z artystami, podczas którego będzie można ocenić efekty pracy uczestników kulinarnego eksperymentu. Degustację ubogaci śpiewem i poezją Jolanta Wolters. Można będzie też zapoznać z wystawą prac Mauga Houba-Hausherr.


Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, tym niemniej ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jest rejestracja pod poniższymi linkami:
Smak Saksonii: https://goo.gl/forms/cXx091ZIa3K
Smak Westfalii: 
https://goo.gl/forms/KXPY6VouXxEyG5Cg2


Warsztaty Kulinarne odbędą w Burda Food Center przy ul. Rdestowej 1B-C we Wrocławiu, niedaleko lotniska.
Natomiast na spotkania z artystami zapraszamy do Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu.

Projekt współfinansowy jest przez Goethe Institut z siedzibą w Krakowie. Udział w wydarzeniach wymaga potwierdzenia ze strony Organizatora. 

Jeśli wolą Państwo inny sposób rejestracji, można zgłaszać się do nas telefonicznie lub bezpośrednio na miejscu – w Domu Edyty Stein.
Kontakt: biuro@edytastein.org.pl  tel; 71 372 09 77.


Kiedy:

6 października godz. 13:30
18 października godz. 13:30


Gdzie:

Towarzystwo im. Edyty Stein
DOM EDYTY STEIN
ul. Nowowiejska 38
50-315 Wrocław

Opublikowany w INNE