Benefis Emilii Krakowskiej

niedziela 22 lutego 2015
20 lutego Emilia Krakowska obchodziła swoje 10 - lecie współpracy z Wrocławskim Teatrem Komedia i 75- lecie urodzin. Na piątkowym benefisie, jubilatka zdradziła także, że w tym roku mija 52 lata jej doświadczenia scenicznego i w zabawnej formie poleciła abyśmy się nie napinali tak bardzo w życiu, tylko raczej odprężali. Przyjmowała listy gratulacje m.in. od prezydenta, marszałka, burmistrza Strzegomia, prezesa ZASP-u i sekcji krawieckiej- strojów dawnych. Rozwiązywała quiz i wręczała statuetki sponsorom WTK. Wcześniej, adorowana brawami publiczności, zagrała Anioła Stróża w spektaklu „Przyjazne dusze”. Wraz z nią w przedstawieniu zagrali świetni wrocławscy aktorzy: Marzena Oberkorn, Katarzyna Skoniecka, Natalia Jesionowska, Patrycja Łacina-Miarka, Tomasz Lulek, Wojciech Dąbrowski, Radosław Kasiukiewicz, Krzysztof Grębski i Paweł Okoński.

Emilia Krakowska to gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji z ogromnym dorobkiem artystycznym. Znana nie tylko ze słynnej roli Jagny w sfilmowanej powieści Reymonta „Chłopi”, lecz także ze znakomitych kreacji m.in. w filmach Andrzeja Wajdy „Brzezina” i „Wesele”. Widzowie pamiętają ją także z niezapomnianych ról na  stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Rozmaitości i w spektaklach teatru telewizji.

Aktorka teatralna i filmowa pochodząca z Poznania cieszy się ogromną sympatią publiczności. Na gościnnej wrocławskiej scenie można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine „Przyjazne dusze”, M. Cooneya „ Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak. Artystka nie ukrywa swojej sympatii dla wrocławskiej sceny, na której występuje dla Wrocławia i widowni wypełnionej do ostatniego miejsca przez widzów gorąco ją oklaskujących.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julian OlearczykDodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing