Co słychać we Wrocławskim Teatrze Komedia?

czwartek 4 grudnia 2014
Podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński – dyrektorzy Wrocławskiego Teatru Komedia- m.in. podsumowali tegoroczne dokonania, opowiedzieli o współpracy z Ossolineum i zaprosili na I Sylwestrowy Maraton Komediowy.

Wrocławski Teatr Komedia gra i ma się dobrze. „Z Twoją córką? Nigdy!”, „Czysta komercja”, „Kolacja na cztery ręce”, „Edukacja Rity” to tylko niektóre tytuły wystawiane przez zespół na dużej i małej scenie przy Placu Teatralnym.

Gramy w nadkompletach. Jeździmy po województwie dolnośląskim ze spektaklami, które z powodzeniem wystawiamy na scenach dolnośląskich instytucji kultury. W tym roku nasze przedstawienia oglądnęło 50 tysięcy widzów- mówił Wojciech Dąbrowski. Liczymy na to, że widzowie, którzy przyjdą do nas, pójdą potem do Teatru Polskiego, czy Współczesnego na coś poważnego.

WTK nawiązał współpracę z Ossolineum i rozpoczął działalność edukacyjną. Na razie dotyczy ona „Zemsty” Aleksandra Fredry, ale docelowo ma ona sięgać także do innych utworów polskiego komediopisarza. Spektaklom zrealizowanym w sposób klasyczny towarzyszy wystawa plansz, prelekcja, pokaz różnych wydań „Zemsty”, np. w tłumaczeniu norweskim. Młodzież ma możliwość nie tylko oglądnięcia spektaklu, ale także zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi komedii.

W 2016 roku na przełomie czerwca i lipca WTK planuje organizację festiwalu komediowego w Teatrze Muzycznym. Obecnie trwają rozmowy dotyczące budżetu wydarzenia.

Natomiast jeszcze w tym roku,  31 grudnia, Teatr Komedia zaprasza na I Sylwestrowy Maraton Komediowy, podczas którego od godziny 17 do 24 będzie można oglądnąć cztery przedstawienia: „Psychoterapia, czyli sex w życiu człowieka”, „Szalone nożyczki”, „ Trzy razy łóżko” i „Czystą komercję”. Na pół godziny przed każdym spektaklem organizatorzy zaproszą na lampkę wina i sylwestrowy poczęstunek. Bilety na spektakle kosztują od 160 do 200 zł/os. Oczywiście, można kupić bilet na jeden spektakl lub na trzy, wtedy czwarty dostaje się za darmo. W grudniu rozlosowane będą także vouchery.

Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów sylwestrowych to wizyta we Wrocławskim Teatrze Komedia może okazać się doskonałym pomysłem na spędzenie wieczoru w wesołym nastroju.

tekst i foto: Dorota Olearczyk

 
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing