„Karnawał zwierząt”- przed premierą w Operze Wrocławskiej

sobota 13 maja 2017
„Karnawał zwierząt”  Camille Saint-Saënsa -familijny spektakl baletowy , to kolejna premierowa propozycja repertuarowa Opery Wrocławskiej. Najbliższe spektakle 16 i 17 maja, kolejny 28. 

Choreografię przygotowuje - Anna Hop, scenografię i projekcje - Małgorzata Szabłowska, kostiumy i wizualizacje- Katarzyna Rott, za pulpitem dyrygenckim stanie Marcin Nałęcz-Niesiołowski.

O pomyśle na 50 minutowym spektakl opowiada choreografka- Anna Hop.  
„Pomysłem na Karnawał zwierząt jest sen. Wkraczamy do krainy wyobraźni, podróżujemy razem z główną bohaterką przez światy, które są wytworem jej fantazji i przetworzeniem otaczającej rzeczywistości. Nasza bohaterka, Laura, kładzie się spać po dniu pełnym wrażeń. Była w zoo, gdzie podziwiała rozmaite zwierzęta, a potem oglądała spektakl baletowy w operze. Jak to w snach bywa, wszystko miesza się ze wszystkim, tworząc jedną odrealnioną rzeczywistość. We śnie Laury zwierzęta tańczą. Nie są to prawdziwe zwierzęta, ale, znów tak jak we śnie, bliżej nieokreślone postaci - morfy będące drobinami fantazji lub, nazwijmy je też w ten sposób, masą plastyczną wyobraźni Laury. Morfy potrafią przybierać rozmaite kształty i to one zabierają naszą główną bohaterkę w podróż, w trakcie której trafia do szkoły baletowej, spotyka towarzysza podróży, a nawet zamienia się w łabędzia. Po sennym świecie dziewczyny prowadzi nas Narrator, który opowiada o najważniejszych elementach tańca, pokazuje podobieństwa na przykładzie ruchu zwierząt, przybliżając nam piękny i tajemniczy świat tańca i baletu".

Spektakl dla widzów młodszych i starszych, druga, obok "W krainie Czarodziejskiego fletu", familijna premiera Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017, z jednej strony muzycznie przedstawia zwierzęta znane nam z codziennego życia i dalekich podróży, a z drugiej - w płaszczyźnie choreograficznej - przybliża najmłodszym tajniki sztuki baletowej. Zarówno dla miłośników fauny, jak i amatorów tańca.

oprac. d.o.
foto: Julian Olearczyk

Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing