Krzysztof Lis, Artur Kwiatkowski „Domowy survival”

poniedziałek 3 lipca 2017
Masz przy sobie chusteczki higieniczne, składany parasol, powerbank, niewielką sumę w gotówce? Jeśli nie, to może warto zmienić przyzwyczajenia. Autorzy „Domowego survivalu” zachęcają  do zapobiegliwości na miarę czasów i kręgu kulturalnego. 

„Domowy survival” Krzysztofa Lisa i Artura Kwiatkowskiego to poradnik nie tylko na wakacje. To książka obfitująca w ciekawe pomysły, które pozwolą przygotować się  na trudne czasy i ułatwić sobie życie na co dzień.

Kryzysowe, niesprzyjające, nietypowe sytuacje zdarzają się codziennie. Małe domowe nieprzyjemności są prawdziwym zagrożeniem i wyzwaniem. W każdej chwili może zdarzyć się awaria prądu, terminala płatniczego, zalanie mieszkania albo stłuczka. Krzysztof Lis, Artur Kwiatkowski – survivaliści, twórcy bloga i vloga Domowy Survival od lat wprowadzają w życie zasady opisane w książce „Domowy survival”.

W jedenastu rozdziałach czytamy o survivalowych potrzebach w domu i poza nim, o domowych zapasach wody, energii, żywności, zestawach przetrwania, sytuacjach kryzysowych w korzystaniu z samochodu, zabezpieczeniu dobytku i potrzebie ewakuacji. Autorzy cytują nawet list od męża i ojca, który radzi jak przygotować się na śmierć najbliższej osoby, z konsekwencjami której autor listu musiał się zmierzyć w wieku 39 lat.

Porady czasem bardzo mocno nawiązują do preppersowych (prepper- osoba przygotowująca się na trudne czasy)  pomysłów zza oceanu, ale nie mają w sobie apokaliptycznej wizji wszelkich możliwych kataklizmów i nie proponują czytelnikowi budowania schronu przeciwatomowego.

Pomysły Krzysztofa Lisa i Artura Kwiatkowskiego przystają do europejskich standardów i wydają się rozsądnymi rozwiązaniami problemów codziennych lub przynajmniej kwartalnych.  Z pewnością nie wszystkie z porad życzliwy czytelnik wprowadzi w życie, ale na pewno zastanowi się nad nimi, a refleksja to już klucz do zmiany sposobu myślenia.

tekst: Dorota Olearczyk  

Krzysztof Lis, Artur Kwiatkowski „Domowy survival”
Wydawca: ZNAK
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing