„Liżę Twoje serce” na CD

czwartek 11 maja 2017
„Liżę Twoje serce” to jedna z trzech premierowych płyt z piosenkami artystów Capitolu wydanych przez wrocławskie wydawnictwo fonograficzne Luna. Wcześniej był spektakl w reżyserii Agnieszki Glińskiej wystawiany na Dużej Scenie. Teraz jest muzyka z przedstawienia do posłuchania w domu.

Słowa piosenek do musicalu „Liżę twoje serce” napisał Marcin Januszkiewicz, a muzykę stworzyli wspólnie Mariusz Obijalski i Marcin Januszkiewicz. Marcin Januszkiewicz to utalentowany artysta, który zdobywa laury na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, nieziemsko interpretuje piosenki i ma głos jak dzwon. Jego wkład w spektakl o charakterystycznym tytule, który jednych przyciąga do teatru innych z sukcesem odpycha, jest niezaprzeczalny. Bez tych utworów przedstawienie byłoby uboższe.

Zatem do rzeczy.    
Marcin Januszkiewicz tak mówił o wspólnej kompozytorskiej pracy:  - Jesteśmy z Mariuszem z pokolenia trzydziestolatków – posłużyliśmy się naszą trzydziestoletnią wyobraźnią i współczesnymi inspiracjami muzycznymi. Będzie je słychać w spektaklu, zaczynając od tandetnych, latynoamerykańskich piosenek, idąc przez Bregovicia, zahaczając o Radiohead, kończąc na 5’nizzy czy na Mozarcie. Będzie trochę Niemena, Portishead – słychać tu bardzo dużo naszych prywatnych inspiracji.

Eklektyczny styl daje poczucie różnorodności brzmień i dobrze charakteryzuje postaci.  Na płycie "Liżę twoje serce" znajduje się piętnaście utworów do posłuchania, przypomnienia sobie scen ze spektaklu, a może nawet odkrycia czegoś, co umknęło podczas oglądania wartkiej akcji spektaklu.

oprac. Dorota Olearczyk
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing