Piotr Butkiewicz w Galerii Domowej Chrrr…

czwartek 27 października 2011
Zakamarki wrocławskiego Śródmieścia kryją w sobie wiele niezwykłych pomieszczeń. Jedne przyciągają architekturą, inne kubaturą a jeszcze inne - tętniącym w nich życiem sztuki. 

Co, kto i gdzie?

Miejscem, w którym przystanek swój miała twórczość Piotra Butkiewicza, stała się Galeria Domowa Chrrr… umiejscowiona w jednej z kamienic wrocławskiego Nadodrza, w prywatnym mieszkaniu. To tu 24 października został zorganizowany wernisaż, na którym można było podziwiać dzieła artysty odziane w światło, formę i kolor. Piotr Butkiewicz jest twórcą, u którego obok malarstwa i rzeźby odbiorcy odnajdą również meble w artystycznej szacie. W swoich pracach, jak sam określa: Zależy mi na pewnym stanie, w którym kierujemy się "inną" logiką, innymi celami, inną etyką i sami siebie zaskakujemy.

Wernisaż vs. przestrzeń

Wernisaż cieszył się znaczną frekwencją, urozmaicony został, dodatkowo występami muzyków tj; Joanna Hendrich, Damian Borowiec wprowadzili w iście jazzowy klimat, z kolei Michał Litwiniec  jako performer odkrywał arkana związane ze sztuką oddechu. Galeria Chrrr ujmuje niezwykłą przestrzenią, wysublimowaną aranżacją wnętrza, osobliwymi zakamarkami i przejściami. Każdy jej metr jest doskonałym miejscem, w którym mogą przycupnąć i odpocząć wszelkie działa różnorodnych twórców.

Opisując swoje wrażenia, ujmę je następująco: lampka wina ubarwiona została przyjemnymi doznaniami za sprawą wszędobylskich akcentów twórczych Piotra. Wytrawny smak trunku doprawiony był nasyconym głosem Joanny, któremu towarzyszyły dźwięki wydobywające się spod palców Damiana. Całości dopełniła Paranajama na kij eukaliptusowy i żabę w mokro – tropikalnym wydaniu Michała Litwińca. Swobodne tempo, ciekawi ludzie i na dodatek urodzinowy tort nietuzinkowego muzyka Kostasa Georgakopulosa - były uzupełnieniem awangardowego klimatu.

tekst i foto: Dorota Romanowska
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing