„Skrzywienie kręgosłupa. Wieczór dla osób z wadą postawy”

piątek 10 marca 2017
We Wrocławskim Teatrze Współczesnym trwają  próby do przedstawienia „Skrzywienie kręgosłupa. Wieczór dla osób z wadą postawy” w reżyserii Natalii Sołtysik.

Dramat Ingrid Lausund „Bandscheibenvorfall. Ein Abend für Leute mit Haltungsschäden” przetłumaczył Paweł Adamski.  W spektaklu wystąpią:  Tomasz Orpiński, Jerzy Senator, Aleksandra Matlingiewicz [gościnnie], Beata Rakowska, Marek Kocot [gościnnie], Maria Kania, Maciej Tomaszewski, Marcin Łuczak i Zina Kerste. Premiera spektaklu na Dużej Scenie w sobotę, 11 marca.

W opisie przedstawienia czytamy, że Lausund umieszcza swoich bohaterów w meta-przestrzeni biura. Twórcy przedstawienia, w groteskowej wizji niemieckiej autorki, chcą ukazać kondycję współczesnego człowieka. Naiwni, pokiereszowani bohaterowie, uwikłani w samych siebie i w innych, bez przerwy śnią te same sny, niszcząc się nawzajem. Tęsknią w samotności, choć nigdy nie są sami.

Dramaturgią i opracowaniem muzycznym zajmuje się Krzysztof Ogłoza, scenografią i kostiumami Agnieszka Roszkowska i Mateusz Mirowski, reżyserią świateł Paulina Góral.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk

 


Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing