Wrażliwość na olśnienie w normie

niedziela 7 maja 2017
„Liżę twoje serce”, „Nasza mama czarodziejka”  i „Wrażliwość na olśnienie w normie”- trzy nowe płyty CD z piosenkami ze spektakli Capitolu weszły na rynek fonograficzny nakładem wydawnictwa Luna. Dziś słów kilka o ostatniej propozycji.

„Wrażliwość na olśnienie w normie” to zapis koncertu pod tym samym tytułem, granego w Capitolu na Scenie Ciśnień, składa się z kilkunastu autorskich (z dwoma wyjątkami) piosenek Konrada Imieli. Muzycznie towarzyszą mu Piotr Dziubek i Adam Skrzypek. To trzecia już płyta Konrada Imieli, tym razem bardzo osobista: - Chcę opowiedzieć o tym, że doświadczenie życiowe niekoniecznie musi stępić w nas wrażliwość. Wręcz przeciwnie, może pomóc w głębszym przeżywaniu i ekscytowaniu się światem - mówi Konrad Imiela.

Dwanaście, w większości autorskich utworów, poukładanych w ciekawą historię stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi, słucha się znakomicie.  Nieoczywiste frazy i raczej eliminacja dźwięków niż ich zagłuszający zalew wciągają słuchacza w czasem mantryczne konstelacje autora i interpretatora. Tak, interpretatora, bo więcej tu aktorskiej interpretacji niż melodyjnej przebojowości charakterystycznej dla piosenki popularnej. (Konrad Imiela na Festiwal Piosenki Polskiej  do Opola raczej się nie zakwalifikuje bliżej mu na Przegląd Piosenki Aktorskiej, jako gwiazda).

Jednak trzeba przyznać, że na krążku „Wrażliwość na olśnienie w normie” znajdziemy utwory i melodyjne, i drapieżne, trudne do zanucenia, i takie , które wchodzą w ucho i pozostają tam na długo. Jest też trochę jazzu i improwizacji, bo towarzyszą Konradowi Imieli znakomici instrumentaliści, grający na akustycznych instrumentach - Adam Skrzypek i Piotr Dziubek. „Smutek” ze słowami o jedynym rozsądnym planie pobrzmiewa czeskim „Jožinem z bažin”. Przekazywany nastrój i emocje mają chyba swoje inspiracje w wielkich interpretatorach piosenki autorskiej.

„Wrażliwość na olśnienie w normie” to znakomita płyta, dobrze nagrana, świetnie zagrana i wyśpiewana. Zachęca do oglądnięcia i wysłuchania koncertu, pod tym samym tytułem, który w planach repertuarowych Capitolu pojawia się cyklicznie.

oprac. Dorota Olearczyk
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing