Wrocławski Teatr Komedia - 20 lat minęło jak jeden dzień

sobota 13 maja 2017
Wrocławski Teatr Komedia powstał jako rozwinięcie działalności Teatru Poniedziałkowego, założonego w 1997 roku przez Wojciecha Dąbrowskiego i Pawła Okońskiego, byłych aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy i Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pierwszym spektaklem przygotowanym przez Teatr Poniedziałkowy były „Kochane pieniążki” w reż. Wojciecha Pokory. Od styczna 2005 r. WTK ma swoją siedzibę na gościnnej scenie Wrocławskiego Teatru  Lalek.

We wtorek odbyło się spotkane prasowe, podczas którego szefowie WTK- Wojciech Dąbrowski i Paweł Okoński- m.in. zaprosili na obchody 20 - lecia teatru.

WTK zrealizował 25 premier, m.in. światową premierę „Przyjaznych Dusz” i bijący rekordy popularności „Boeing, Boeing” w reż. W. Dąbrowskiego, prapremierę polską „Rodziny Kerwoodów” w reż. W. Ziemiańskiego, „Kolację dla głupca” , „Kolację na cztery ręce” w reż. P. Okońskiego. Zapotrzebowanie na śmiech we Wrocławiu jest duże. Niektóre sztuki nie schodzą z afisza bardzo długo. Teatr gra farsy angielskie, francuskie, a także polski repertuar.  Współpracujemy z wybitnymi realizatorami- mówi Wojciech Dąbrowski.

Jeździmy po Polsce, zrobiliśmy benefis Emilii Karkowskiej, angażujemy studentów szkół aktorskich do pracy i dostają tutaj szkołę życia, otwierają się. Regularnie wspieramy akcje charytatywne. Bierzemy udział w turniejach tenisowych, poza tym, że rozśmieszamy ludzi. W 2016 r. zorganizowaliśmy festiwal komedii , ale w tym roku nie dostaliśmy dotacji z miasta i musieliśmy z niego zrezygnować.

Tegoroczny Sierpień z Komedią, na który zapraszają dyrektorzy, będzie odbywał się na Scenie Letniej, bilety niestety pozostaną w cenach repertuarowych, bo miasto nie wsparło w tym roku finansowo projektu.

18 czerwca odbędzie się benefis WTK. Zagramy za darmo „Szalone nożyczki” na Scenie Letniej – dodaje Paweł Okoński.

Do czasu jubileuszu można zdrowo pośmiać się na dobrze przyjętej premierze „ Nic nie gra” i innych komediach wystawianych regularnie w WTK. Szczegóły repertuarowe dostępne są w naszym kalendarium.

oprac. Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk  

Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing