" Święto Papieru " - fotorealacja z Arsenału

poniedziałek 4 sierpnia 2008
Wystawa „Dzieje papieru i papiernictwa” to  doskonałe kompendium wiedzy o historii papieru, liczącej już sobie ponad 1900 lat. Zwiedzającym przedstawiono rozwój techniki i technologii papierniczej, można także zapoznać się z rolą, jaką w rozwoju papiernictwa odegrali Chińczycy, Arabowie, Włosi, Holendrzy, czy Niemcy.

„Papier zawsze ważny” i „Dzieje papieru i papiernictwa” to dwie wystawy, które zaprezentujemy na dziedzińcu Arsenału w ramach tegorocznych obchodów „Święta Wrocławia”.
Obie ekspozycje przygotowało Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju z okazji swego 40-lecia. Patronat nad obchodami jubileuszu objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Nawiązanie do tradycji rękodzieła papierniczego w Dusznikach widoczne jest na wrocławskiej wystawie. Zwiedzającym zaprezentowana zostanie makieta dusznickiej papierni z jej najważniejszymi detalami architektonicznymi, czyli drewnianymi ślimacznicami, dachem gontowym i pawilonem wejściowym. Dołączono do tego portrety byłych niemieckich właścicieli oraz zabytkowe formy czerpalne z początku XIX wieku. Wydarzenia związane z historią Muzeum przedstawiono natomiast na planszach informacyjnych, ukazujących m.in. kalendarium, ekspozycje stałe i czasowe, działalność edukacyjną i naukową, remonty i przebudowy oraz gości Muzeum.

Wystawę do 31 Sierpnia można oglądać w Aresenale Muzeum Militariów.


materiały prasowe

foto: Filip Lupa

 

 


 

 

 

 

 

foto: Filip Lupa
Dodaj do:Komentarze


Brak komentarzy.


Dodaj komentarz

Nick:
Treść:
© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing