Sprzątamy Rzeki Wrocławia!

Potrzebujemy Waszej pomocy – po raz kolejny posprzątamy rzeki Wrocławia i stworzymy pływające ogrody. Tym razem okolice rzeki Oławy na Niskich Łąkach (Przedmieście Oławskie) obok mostu Rakowieckiego. Akcja potrwa dwa dni bo jest co sprzątać – zapraszamy młodzież szkolną i wszystkich mieszkańców Wrocławia 🙂


Sprzątanie rzeki Oławy wraz z nabrzeżem to akcja edukacyjna dla mieszkańców oraz uczniów z pobliskich szkół połączona z warsztatami tworzenia pływających ogrodów. Ideą projektu jest zrealizowanie działań praktycznych w terenie, polegające na połączeniu edukacji na temat zanieczyszczenia rzek i konsekwencji z tym związanych wraz z aktywnością polegającą na oczyszczaniu nabrzeży rzek Wrocławia. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych do aktywnego korzystania z naturalnych zasobów rzek we Wrocławiu, przy jednoczesnym uświadamianiu im, że aby móc z nich korzystać trzeba dbać i chronić te zasoby. Dlatego kładziemy duży nacisk na promocję idei zrównoważonego rozwoju, ekologii i ochrony środowiska naturalnego. 

Co będziemy robić?

Planujemy sprzątanie nabrzeży oraz samej rzeki Oławy w wyznaczonych punktach. Uczestnicy akcji zostaną podzieleni na zespołu po 10-12 osób. Część osób będzie znajdowała się na brzegu część na łodziach (wydane zostaną kapoki). Śmieci będą zbierane do bezpiecznych worków oraz transportowane do kontenerów. Podczas całej akcji zostanie zapewniona asysta osób dorosłych.

Pływające ogrody

Dodatkowo podczas tej edycji akcji odbędą się warsztaty tworzenia „Pływających Ogrodów”, które następnie zostaną zwodowane na rzece. To znakomity sposób na wprowadzenie do centrum miasta zieleni, której nigdy za wiele.


Kiedy

29.09.2017 (piątek) 9:00-15:00 – młodzież szkolna
30.09.2017 (sobota) 10:00-16:00 – mieszkańcy Wrocławia


Gdzie

Na Niskich Łąkach – okolice mostu Rakowieckiego, obok Trafostacj

Koordynator akcji
Anna Surówka – Fundacja OnWater.pl
tel. 693 22 08 22 / anna.surowka@onwater.pl

Opublikowany w OFF