Teraz wszystkie dusze razem… | reż. Paweł Passini

Zapraszamy na premierowy pokaz spektaklu dyplomowego IV roku Wydziału Lalkarskiego PWST w roku akademickim 2017/2018 – „Teraz wszystkie dusze razem…” – w reżyserii Pawła Passiniego. 


O spektaklu: 

Postacie przeniesione z obrazów Zdzisława Beksińskiego, formy sceniczne Tadeusza Kantora, ekspresja znana z płócien Andrzeja Wróblewskiego, a u źródła – dramaty Eurypidesa i Adama Mickiewicza. Całość łączy się w „Teraz wszystkie dusze razem…”.

Twórcy spektaklu zadali sobie osobiste pytanie: gdybyśmy dziś odprawili „dziady”, jakie widma mogłyby się nam ukazać? W odpowiedzi pojawiły się ofiary wojny, tej ostatniej w Syrii, ale i tych wcześniejszych, równie bestialskich i bezsensownych. W ekspresji ruchu, w post-apokaliptycznej estetyce, w ofierze, jaką na scenie aktorzy składają z ciał: tu odnaleźć się mogą zagubione dusze. W „Teraz wszystkie dusze razem…” postawione zostaje też istotne pytanie: czy jeszcze potrafimy uczestniczyć w obrzędzie, czy jesteśmy już tylko grupą zamaskowanych obserwatorów? Czy gotowi jesteśmy usłyszeć głosy naszych zmarłych?

Paweł Passini o spektaklu

„Teraz wszystkie dusze razem,
Wszystkie i każdą z osobna,
Ostatnim wołam rozkazem!
Dla was ta biesiada drobna…”

Głosem Guślarza z II części „Dziadów” przywołujemy zbłąkane dusze, którym użyczamy rozwibrowanych ciał i głosów. Poprzez wąskie otwory w maskach wypatrujemy sylwetek zbliżających się postaci antycznej tragedii. Dwa bijące źródła teatru w rwącym strumieniu XXI-wiecznej świadomości, która chce widzieć, wiedzieć i odczuwać – wciąż więcej i więcej. Naszą pustą kaplicą jest scena, i oto nadchodzą: Dionizos, Penteusz, Agamemnon, Klitajmestra, Ifigenia, Elektra, Orestes, Pylades, Medea, Herakles i Hekabe.  Naprzeciw nich milczące kukły wyczekują pierwszego tknienia Animatora – „Naduszyciela”. W geście aktora i lalki, w pustym spojrzeniu masek, w paroksyzmach ciał – takie nasze gusła, jakie nasze widma. Zaklinamy! Zapraszamy!


Kiedy:

Premiera: 29 września 2017 | godz. 19:00 | Duża Sala

Grupa wiekowa: 16+


Gdzie:

Teatr PWST
ul. Braniborska 59,
53-680 Wrocław


Tytuł: Teraz wszystkie dusze razem…

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Paweł Passini
Asystenci reżysera: Aleksandra Konarska, Paweł Janyst
Scenografia i kostiumy: Zuzanna Srebrna
Asystentka scenografa: Katarzyna Leks
Opracowanie multimedialne: Agata Konarska

Występują: Martyna Matoliniec, Weronika Pawlik, Anna Wieczorek, Magdalena Zabel, Anna Zachciał, Paweł Bernadowski, Piotr Michalczuk, Jakub Mieszała, Krzysztof Paździora, Jacek Schmidt, Wojciech Zygmunt

Dział techniczny: Andrzej Kopcza | kierownik
Realizacja światła: Roman Bartyś
Realizacja dźwięku: Bartłomiej Niećko
Obsługa sceny: Jan Tworek | brygadzista, Andrzej Góralski, Zbigniew Hryczyszyn, Rafał Krafczyk, Robert Wolszczak
Garderobiana i rekwizytorka: Krystyna Wiśniewska
Pracownia plastyczna: Ilona Szurkowska | kierownik
Biuro promocji: Cecylia Mazur | kierownik, Stanisław Abramik
Realizacja zdjęć: Wrocławska Szkoła Fotografii AFA | Opieka artystyczna: Maciej Urlich


Projekt powstał we współpracy z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu


Wstęp

Wstęp na spektakle Teatru PWST jest bezpłatny oraz możliwy pod warunkiem prawidłowego dokonania rezerwacji internetowej. Teatr PWST znajduje się we Wrocławiu na ul. Braniborskiej 59.

Rezerwacja

Rezerwacji miejsc w Teatrze PWST można dokonać za pomocą internetowego systemu rezerwacji miejsc dostępnego pod linkiem: http://pwst.wroclaw.pl/rezerwacje/

Za pomocą systemu można dokonać rezerwacji indywidualnej (max. 4 miejsca dla jednej osoby na jeden spektakl) lub rezerwacji grupowej (od 5 do 30 miejsc dla opiekuna grupy). Rezerwacje dla grup zorganizowanych powyżej 30 osób należy zgłaszać telefonicznie pod numerem: 713583423.

Potwierdzenie

Prawidłowe wypełnienie szablonu rezerwacji jest równoznaczne z otrzymaniem potwierdzenia zgłoszenia na adres e-mail podany przez użytkownika. Po zweryfikowaniu danych przez administratora, użytkownik otrzyma w kolejnej wiadomości potwierdzenie oraz numer rezerwacji, który należy okazać pracownikowi obsługi widowni przed wejściem na spektakl.