Światowy Dzień Jazzu Polskiego


Nazwa:Światowy Dzień Jazzu Polskiego
Termin:2017-04-30 - 2017-04-30

Światowy Dzień Jazzu Polskiego


Legendy polskiego jazzu i młode, wschodzące gwiazdy, klasyczny jazz i wiele muzycznych inspiracji – od swingu, folku i hip-hopu po muzykę filmową. 30 kwietnia, podczas finału 53. Jazzu nad Odrą, we Wrocławiu świętować będziemy Światowy Dzień Jazzu w wyjątkowej, polskiej odsłonie. Pod hasłem POLISH JAZZ-YES!, od wczesnego popołudnia do późnej nocy, na czterech scenach w Imparcie oraz na placu Społecznym usłyszeć będzie można kilkanaście znakomitych polskich zespołów jazzowych. Bilety już w sprzedaży. 

Ostatni dzień kwietnia ogłoszony został przez UNESCO Światowym Dniem Jazzu i ten dzień świętowaliśmy także w zeszłym roku w związku z obchodami Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Tradycja zostaje podtrzymana. Podczas tegorocznej odsłony Jazzu nad Odrą również uczcimy 30 kwietnia jako Światowy Dzień Jazzu, ale tym razem polskiego! – mówi Krzysztof Maj, dyrektor Biura Wrocław 2016 i Jazzu nad Odrą.   Specjalny program poświęcony genialnemu perkusiście Buddiemu Richowi przygotowuje Zbigniew Lewandowski. Z Big Bandem Bartosza Pernala i gośćmi specjalnymi: Piotrem Baronem i Jakubem Olejnikiem zainaugurują koncerty w Sali Teatralnej. W Imparcie pojawi się też legenda polskiego jazzu, Zbigniew Namysłowski, a Piotr Wojtasik wspólnie z m.in.: Leszkiem Możdżerem i Darkiem Oleszkiewiczem zaprezentują projekt Tribute to Akwarium.

Na Scenie Kameralnej wystąpi laureat Grand Prix 2017, a Kuba Stankiewicz z zespołem Echoes of Heroes zagra kompozycje Henry’ego Manciniego, autora muzyki m.in. do kultowego filmu Różowa Pantera. Z kolei w Klubie Autograf usłyszeć będzie można weterana polskiego jazzu, Przemka Dyakowskiego i zespół Take It Easy. Plenerowe granie na Placu Społecznym zainauguruje jedyny w kraju zespół łączący jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami - fenomenalny Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, których wesprze mistrz turntableismu, Mr. Krime. Wieczorem do tańca zaproszą Tęgie Chłopy, czyli mieszanka żywiołowości, prostoty oraz szczerości wypowiedzi prosto z Kielecczyzny.

Koncerty Światowego Dnia Jazzu Polskiego na wszystkich scenach rozpoczną się o godzinie 17:00 i potrwają do późnych godzin wieczornych. Na koncerty w sali teatralnej, kameralnej oraz w klubie Autograf obowiązuje jeden bilet.

Bilet normalny kosztuje 90 zł, ulgowy (studenci, emeryci i renciści) – 60 zł. Koncerty na placu Społecznym – wstęp wolny. Wejściówki dostępne są w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17), na www.jazznadodra.pl, www.impart.art.pl oraz www.eventim.pl, a także w stacjonarnych punktach sprzedaży w salonach Empiku, Media Markcie i Saturnie w całej Polsce.

Więcej informacji na www.jazznadodra.pl oraz www.wroclaw2016.pl

PROGRAM KONCERTÓW

30.04 niedziela – Światowy Dzień Jazzu Polskiego
sala teatralna, godz. 17:00
ZBIGNIEW LEWANDOWSKI & BARTOSZ PERNAL BIG BAND ft. PIOTR BARON & JAKUB OLEJNIK Salute to Buddy Rich TRIBUTE TO AKWARIUM – PIOTR WOJTASIK  ZBIGNIEW NAMYSŁOWSKI QUARTET: POLISH JAZZ – YES! CRACOW JAZZ COLLECTIVE

sala kameralna, godz. 17:00
ECHOES OF HEROES The Pink Panther Suite. Music of Henry Mancini LAUREAT KONKURSU 2017 ZAWARTKO/PIASECKI Leć głosie

klub Autograf, godz. 17:00
TAKE IT EASY    
MAURYCY WÓJCIŃSKI SEXTET FILIP MIGUŁA TRIO

plac Społeczny, godz. 17:00
ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET ft. MR KRIME JACHNA/TARWID/KARCH TRIO Sundial II D Z I E D Z I C  TEMPO TĘGIE CHŁOPY

koncerty w sali teatralnej, kameralnej oraz w klubie Autograf (miejsca nienumerowane):
bilet normalny – 90 zł, bilet ulgowy (studenci, emeryci, renciści) – 60 zł koncerty na placu Społecznym – wstęp wolny

Dodaj do:


© 2008 - 2013 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl, Utrzymanie i Rozwój: Stermedia
email marketing