Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka | repertuar na październik

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zostało założone w 1998 przez Małgorzatę Strońską – Zarembę. Istotą działalności centrum jest kształtowanie kreatywnych osobowości poprzez działania w różnych dziedzinach sztuki. Motto ośrodka, słowa Janusza Korczaka „Dzieci książęta uczuć, poeci i myśliciele”, oznacza wiarę w potencjał twórczy dziecka, jego talenty jawne i ukryte. Zadaniem opiekuna artystycznego jest pomoc w ich rozpoznaniu i rozwijaniu.


WCTD skupia wokół siebie wybitnych pedagogów i artystów z wiedzą, doświadczeniem i wyczuciem pedagogicznym. Organizowane przez centrum zajęcia mają charakter warsztatowy i kompleksowy tzn. dziecko uczestnicząc w jednym kursie ma szansę poznać więcej niż jedną dziedzinę sztuki (np. warsztaty teatralno – plastyczne). Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Nowatorstwo metod wychowawczych i dydaktycznych sprawia, że centrum jest unikatowe w skali kraju. WCTD patronuje działaniom charytatywnym, realizuje międzynarodowe integracyjne projekty teatralne, uczestniczy w budowaniu tożsamości lokalnej młodych, wspiera merytorycznie pedagogów pracujących artystycznie z dziećmi, współpracuje z ośrodkami edukacyjnym w kraju i za granicą.

Od stycznia 2004 Centrum ma profesjonalną scenę teatralną dla dzieci i młodzieży. Dawna siedziba Teatru Kalambur i teatru K2 jest wymarzonym miejscem do prowadzenia kompleksowej edukacji kulturalnej.


Miejsce:
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka,
ul. Kuźnicza 29a, Wrocław


Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka | repertuar na październik

termin  nazwa wydarzenia  opis 
1.10.2017

10.30 i 12.00

19zł/os.,

Spektakl Teatru Bąbli pt. „Huśtawka”

dzieci w wieku 1-3lat

„Huśtawka” to niezwykła opowieść o spełnianiu marzeń i świetnej zabawie. Dwie główne bohaterki, następczynie Leonarda da Vinci, wpadają na genialny pomysł. Tworzą huśtającą maszynę świata, dzięki której można dotknąć chmur! Kiedy już cudowny wynalazek powstanie, każdy poczuje się jak w niebie. Będzie pięknie, będzie wyjątkowo.
1.10.2017

17.00

od 11 do 19zł/os.

Spektakl dla dzieci pt. „Pies i kot”

dzieci 3-6 lat

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na muzyczną bajkę z ekologią w tle pt. „Pies i kot”. „Pies i kot” jest ciepłą i zabawną historią o Kotce-czyścioszce oraz o Piesku, który dopiero uczy się, jak dbać o czystość. Wraz z małą Kotką i jej przyjacielem Pieskiem dzieci odkrywają tajniki ekologii, dowiadują się, jak mogą przyczynić się do zmiany świata na lepsze. Spektakl jest interaktywny, mali widzowie mają wpływ na to, jak rozwinie się akcja. Przystępna forma pozwala przyswoić na stałe pozytywne nawyki, a śpiewane na żywo piosenki nie tylko uczą, ale i bawią. Spektakl łączy elementy pantomimy, teatru lalek i animacji przedmiotu. Zabawne piosenki i wartka akcja oraz aktywny udział w spektaklu sprawią, że nikt nie wyjdzie zawiedziony.
8.10.2017

17.00

od 11 do 16zł/os.

Spektakl dla dzieci pt. „Tajemnica pewnej pracowni naukowej”

dzieci +4lat

„Tajemnica pewnej pracowni naukowej” w reż. Katarzyny Łuczyńskiej to podróż do świata dziecięcej fantazji. Spektakl przygotowany przez aktorów najmłodszego pokolenia zauroczy wszystkich widzów. To historia o tym, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko powstanie w naszej wyobraźni. Siostrzenica odwiedza wujka-szalonego naukowca w jego pracowni naukowej. Chciałaby razem z nim udać się do teatru, jednak wujka trudno oderwać od naukowych obowiązków. Nagle w pracowni dochodzi do zwarcia instalacji elektrycznej… W efekcie pojawia się wielka, magiczna dziura, a z niej wyłaniają się niesamowite bajkowe postaci. Z kim zaprzyjaźni się mała bohaterka? Czy przeniesie się do krainy bajkowych marzeń? „Tajemnica pewnej pracowni naukowej” to spektakl oparty nie tylko na ciekawej historii, ale także temperamencie dzieci wyrażonym w tańcu i śpiewie. Młodzi aktorzy dostarczą wszystkim porcję dobrego humoru oraz wniosą w niedzielne popołudnie odrobinę baśniowej magii. Jak zakończy się ta historia? Czy rzeczywistość będzie mogła zamienić się w bajkę? O tym przekonają się Państwo sami!
15.10.2017

10.30 i 12.00

19zł/os.

Spektakl Teatru Bąbli pt. „Tajemnice dżungli”

dzieci 1-3 lat

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na spektakl Teatru Bąbli: „Tajemnice Dżungli” – spektakl dla najmłodszych dzieci. To plastyczny spektakl z elementami tańca i form lalkowych. Opowiada odkrywaniu świata,  przyrodzie i przyjaźni. Jest zaproszeniem do tajemniczego świata niezwykłych roślin i zwierząt. Łagodne przejścia między  scenami  oraz delikatna muzyka w  tle pozwolą dziecku bezpiecznie poczuć się w  teatralnej rzeczywistości
15.10.2017

17.00

od 11 do 16zł/os.

Spektakl dla dzieci pt. „Calineczka zmienia dom’

dzieci +4lat

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na najnowszy spektakl dla dzieci pt. „Calineczka zmienia dom” w ramach Repertuarowego Teatru Dziecięcego. Scenariusz inspirowany baśnią H.Ch. Andersena pt. Calineczka opowiada o błyskotliwej dziewczynce z Krainy Calineczkowo, która ze względu na problemy finansowe rodziców zmuszona jest do przeprowadzki i poszukiwania nowego domu poza granicami swojej krainy. Dziewczynka zmaga się z brakiem zrozumienia i akceptacji różnorodności kulturowej. Nie rozumie obcych języków, zachowań i obyczajów mieszkańców innych Krain. Zarówno dla niej jak i dla rodziców emigracja staje się wyzwaniem. Bohaterka zamyka się w sobie i nie potrafi zaakceptować odmienności. Jednak pod wpływem przyjaciół ulega pozytywnej przemianie, a granice Krain przestają mieć dla niej znaczenie.
22.10.2017

10.30 i 12.00

19zł/os.

Spektakl Teatru Bąbli pt. „Kosmiczna podróż”

dzieci 1-3 lat

„Kosmiczna podróż” to muzyczno-ruchowa opowieść o powstawaniu planet i kosmicznych wojażach. Niebo usiane gwiazdami zachwyci i zaciekawi każdego Malucha. W „Kosmicznej podróży” na oczach małego Widza za pomocą poruszających zmysły obrazów  rodzą się planety, rakieta wyrusza w niezapomnianą podróż, migocące gwiazdy wirują nad głowami, a kolorowe witraże zapraszają do wspólnego spoglądania w niebo…
22.10.2017

17.00

od 11 do 19zł/os.

Spektakl dla dzieci pt. „Nie ma się czego bać”

dzieci +5lat

„Nie ma się czego bać” to spektakl Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka dla dzieci od 5 lat i ich rodziców. To opowieść o małej Michasi i  mieszkającym w jej pokoju Strachu, którzy pewnej nocy zaprzyjaźniają się. Przyjaciele odkrywają, że w pokoju w tajemniczej zapasowej szafce mieszkają niesympatyczne Gałgany, które naprzykrzają się Pająkowi. Bohaterowie postanawiają uratować Pająka, który tak naprawdę jest zapomnianym przyjacielem z dzieciństwa.
Ta historia pokazuje, że siła przyjaźni i moc wyobraźni potrafią przegonić niepotrzebne lęki, a to, co wydawało się przerażające, w efekcie może stać się zupełnie niegroźne, a czasami nawet sympatyczne. Dzieci często same tworzą swoje strachy. Spektakl ukazuje w żartobliwej formie,  jak można je oswoić, a nawet polubić. Pomysłowa i humorystyczna animacja form teatralnych oraz ciekawe rozwiązania sceniczne będą atrakcyjne dla młodych oraz dorosłych widzów.  Spektakl może być pretekstem do rozmowy z dorosłymi, że nie ma się czego bać, bo wiele strachów czai się tylko w naszej wyobraźni.
29.10.2017

17.00

od 11 do 19zł/os.

Spektakl dla dzieci pt. „Bal u Króla Lula”

dzieci +4lat

„Bal u Króla Lula” to zabawna, pouczająca opowieść o tym, że możemy wszystko, jeśli tylko tego chcemy.  Lulalia to kraina, w której panuje ład i porządek – a to za sprawą  Króla Lula, który z pomocą magicznej trąbki zarządza swoimi poddanymi. Zaprzyjaźnieni mieszkańcy razem pracują, spędzają wolny czas i odpoczywają – co sprawia, że w Lulalii panuje harmonia. Jednak pewnego dnia spokój pięknej krainy zostaje zniszczony! Przebiegły Ptak Baksali Morele Baks podstępnie porywa magiczną trąbkę, a Lulalię opanowuje nuda i zwątpienie… Czy dobry Król odzyska ukochaną trąbkę, a w krainie zapanuje na nowo spokój i harmonia?