Wrocławski Teatr Współczesny w sezonie 2017/2018

Sezon artystyczny 2017/ 2018 Wrocławskiego Teatru Współczesnego pod znakiem czterech premier i remontu.


Najbliższa premiera WTW odbędzie się 29 września. Szaberplac, moja miłość  to spektakl inspirowany powojenną historią Wrocławia. Reżyserka – Tanja Miletić Orucević – pochodząca z Bośni i Hercegowiny odwołuje się do własnych doświadczeń, analizuje prawidłowości rządzące ludzką naturą.

W Pidżamowcach w reż. Marcina Libera, prapremiera planowana na 3 grudnia, postawiony zostanie problem, dla kogo jest życie bez bólu. 17 lutego – polska prapremiera tetralogii włoskiej autorki Ferrante Genialna przyjaciółka w reż. Weroniki Szczawińskiej i Piotra Wawera – będzie opowieścią o tożsamości prowadzoną z perspektywy kobiety. Pani Furia– to ostatnia nowość planowana w bieżącym sezonie artystycznym WTW. W maju na Dużej Scenie historię uciekinierów z Konga wyreżyseruje Krzysztof Czeczot.

Od maja 2018 do grudnia 2018 we WTW planowany jest remont. Mają zostać wymienione: ciąg klimatyzacyjny i wentylacyjny, oświetlenie, widownia Dużej Sceny, elewacja. Budynek zostanie ocieplony i zaopatrzony we własne źródło energii na dachu. Na przełomie listopada i grudnia przyszłego roku, jak realizacja remontu nie opóźni się, widzowie wrócą do wyremontowanego gmachu.

oprac. tekstu: Dorota Olearczyk
foto: Julian Olearczyk