Nazwa:Żywiołak | koncert
Miejsce:Łykend Klub Muzyczny
Adres:

ul. Podwale 37/38, 50-029 Wrocław

Termin: 20:00 niedziela 14 marca 2010
Cena: 20.00 zł do 25.00 zł

Żywiołak | koncert


Żywiołak jest zespołem łączącym w sobie takie gatunki jak folk, heavy-folk, metal, biometal, folkmetal, hard-folk, czy też ambient. Sami wykonawcy sugerują aby określać ich muzykę mianem „polska muzyka neoludowa”, bowiem inspirację do tworzenia warstwy tekstowej Żywiołak czerpie z przedchrześcijańskich obrzędów, podań i legend. Początki zespołu sięgają 2005 roku, kiedy to doszło do spotkania Roberta Jaworskiego (m.in. Ich Trole, Pochwist) i Roberta Wasilewskiego (Open Folk). Ten folkowy duet niebawem zamienił się w kwartet, a to za sprawą Izabeli Byry i Anny Piotrowskiej. Aktualnie w szeregach zespołu występuje także Maciej Dymek.
20 Grudnia 2008 wydana została pierwsza płyta długogrająca Nowa Ex-Tradycja.
W kwietniu 2006 grupa zdobyła GRAND PRIX na Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W roku 2007 Żywiołak związał się z agencją koncertowo-wydawniczą Karrot Kommando, której nakładem w tym samym roku ukazał się maxi-singiel pt. „Muzyka Psychodelicznej Świtezianki”.
Żywiołak był jednym z 13 wykonawców nominowanych do reprezentacji Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2008. Zespół miał wykonać utwór „Noc Kupały”, lecz ostatecznie został zdyskwalifikowany. Powodem dyskwalifikacji była prezentacja piosenki podczas Festiwalu Czterech Kultur przed 01.10.07.

http://www.myspace.com/zywiolak

Dodaj do:

Mapa






Sprawdź » Food&Drink we Wrocławiu! | Sprawdź » Noclegi we Wrocławiu!   

© 2008 - Punkt Informacji Kulturalnej - Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Projekt i Wykonanie: BetterSite.pl
email marketing