Zablokowane – Zasoby | wystawa TIFF Festival

Masz świetny pomysł. Wszystko tak, jak trzeba – jest mądry, dojrzały, forma dopasowana do treści. Można powiedzieć – pomysł idealny.

Z jakichś powodów jednak nie zostaje on wprowadzony w życie. Może za rok? Może wtedy będę miał więcej wiary w siebie? Może wtedy właśnie znajdę odpowiedni język? Być może też znajdą się odpowiednie pieniądze? Może pozbędę się wszystkich tych lęków, których nie mają ONI – ci wszyscy zdolni i przebojowi? Może uda mi się nie zrezygnować z tak ważnych w życiu spraw, jak dzieci i rodzina? Może tym razem dostanę stypendium….
 
O tym, co nas blokuje i dlaczego czasami pomysły pozostają jedynie na kartce papieru. O lękach, niemożności, szukaniu języka, poczuciu braku sensu, uciekaniu i chowaniu się. O powracających pytaniach o to, kim jesteśmy i czy bycie artystą ma sens?
 
Do udziału w wystawie poprosiliśmy sześciu autorów, którzy realizując indywidualne projekty w przestrzeniach Muzeum Współczesnego Wrocław opowiedzą nam o swoich własnych, niejednokrotnie skrywanych, blokadach twórczych.


Wernisaż 7 września
Wystawa czynna do 8 października,
Wstęp wolny


Wystawa odbywa się w ramach 
7. edycji TIFF Festival // Zasoby

www.tiff.wroc.pl


Muzeum Współczesne Wrocław
pl. Strzegomski 2a,
53-681 Wrocław

Godziny otwarcia:
poniedziałek: 10:00 – 18:00
wtorek – zamknięte
środa – niedziela: 12:00 – 20:00


Artyści: 
Łukasz Filak
Weronika Gęsicka
Antonina Gugała
Rafał Milach
Anna Orłowska
Konrad Trzeszczkowski