Druga odsłona cyklu spotkań dla studentów i licealistów. Tym razem porozmawiamy o tym, jaki wpływ na miasto mają osiedlający się w nim nowi mieszkańcy.
Spotkanie poprowadzą Olga Chrebor i Sergii Kulchevych. W rezultacie procesów politycznych i ekonomicznych na Ukrainie, mamy do czynienia z falą migracji na Zachód. Wrocław, podobnie jak inne polskie miasta, staje się miejscem do życia dla wielu mieszkańców zza wschodniej granicy. Sąsiedzi – posługujący się pokrewnym, ale zarazem obcym językiem, z którymi to łączy nas skomplikowana przeszłość – swą przyszłość pragną budować nad Odrą.
Podczas spotkania porozmawiamy o tym, w jaki sposób migracje zmieniają kraj i jego społeczeństwo, jak oddziałują na życie codzienne, kontakty osobiste, ekonomię czy też na rozwiązania prawno-administracyjne.
Akademia Miejska to nowy cykl spotkań dla licealistów i studentów. Tematami rozmów są rozmaite, niekiedy trudne, dylematy sąsiedztwa w przestrzeni miasta. Bohaterami organizowanych co miesiąc wykładów są więc nie tylko mieszkańcy miasta, ale też smog, relacje tworzone przez nowych sąsiadów, miejskie narzędzia nadzoru, audiosfera, a także murale i graffiti. Rozmowy prowadzimy w oparciu o konkretne zjawiska i problemy, nie zabraknie także materiałów audiowizualnych i czasu na dyskusje.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Osoby, które wezmą udział w co najmniej czterech spotkaniach otrzymają specjalny certyfikat.
Uczestników, planujących przyjście w większej grupie, prosimy o kontakt mailowy: akademiamiejska@strefakult
Twórcami cyklu są Joanna Panciuchin, dr Piotr Jakub Fereński i dr Rafał Nahirny.
Partner cyklu: Studia miejskie – specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr
Data:
8 marca 2018, 17:00
Lokalizacja:
BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura
ul. Świdnicka 8b
50-067 Wrocław