„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” to spektakl zrealizowany z rozmachem, pełen barwnych kostiumów, efektów specjalnych i – nieodzownej szczególnie w bajkach dla dzieci – teatralnej magii, wspaniały rodzinny musical, na który dzieci mogą „zabrać” rodziców i dziadków.
Scenariusz powstał na kanwie książek Franka L. Bauma, po które – zwłaszcza „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” – sięgało wielu twórców, by uwiecznić je w filmowych i teatralnych dziełach. Przesłanie i fabuła spektaklu są mądre i proste: mała dziewczynka Dorotka, porwana przez tornado z farmy w Kansas ląduje ze swoim pieskiem Toto w baśniowej Krainie Oz. Spotyka tam Blaszanego Drwala, Tchórzliwego Lwa i Stracha Na Wróble, i razem z nimi wyrusza na poszukiwaniu Czarnoksiężnika Oza. Każdy z podróżników chce go poprosić o dar, którego mu we własnym mniemaniu brak. Wśród wielu przygód, pełnych baśniowych istot, dobrych i złych czarownic, po niezwykłych zwrotach akcji cała czwórka dotrze w końcu na miejsce, gdzie okaże się, że to wszystko, czego tak pragnie, już dawno przecież ma. Bo tego, co najważniejsze, nie trzeba szukać daleko – wszyscy mamy dość odwagi, rozumu i serca, by pokonać wszelkie przeciwności, musimy tylko te cechy w sobie odkryć.
[ucaddon_clean_product_box_two image=”14001″ tittle=”Zobacz wszystkie wydarzenia na Dzień Dziecka” price=”” hover_bg_color=”#ef7f1a” button_text=”zobacz więcej…” link=”https://pik.wroclaw.pl/dzien-dziecka-we-wroclawiu/” uc_init_settings=”” uc_fonts_data=”JTdCJTdE”]Dzień Dziecka we Wrocławiu[/ucaddon_clean_product_box_two]
Obsada:
Dorotka: Aleksandra Listwan (gościnnie) 2-6 VI 2018 / Katarzyna Bieniek (gościnnie)
Strach na Wróble: Adrian Kąca
Blaszany Drwal: Mikołaj Woubishet
Tchórzliwy Lew: Maciej Maciejewski
Szeleszcząca: Justyna Antoniak / Ewa Szlempo 2-6 VI 2018
Wroniasta: Agnieszka Oryńska-Lesicka
Bezgłowa: Justyna Szafran
Królowa Myszy: Małgorzata Szeptycka
Mysz Minister: Bogna Woźniak-Joostberens
Oz: Andrzej Gałła
Strażnik: Tomasz Leszczyński
Ciocia: Małgorzata Fijałkowska / Elżbieta Kłosińska 2-6 VI 2018
Wujek: Artur Caturian
Skrzydła Wroniastej: Katarzyna Torzyńska (gościnnie) 2-6 VI 2018 / Aneta Mazur (gościnnie), Piotr Małecki
Manczkiny, Kalidachy, Myszy, Wrony: Bożena Bukowska, Dominika Józefowiak (gościnnie) / Maria Jaworek 2-6 VI 2018, Maja Lewicka, Magdalena Majtyka (gościnnie), Emose Uhunmwangho, Mateusz Brenner (gościnnie), Michał Pietrzak (gościnnie), Jan Nykiel (gościnnie), Michał Szymański, Łukasz Wójcik, Filip Zaszewski (gościnnie), Michał Zborowski (gościnnie)
Muzyk: Wiktor Golc (gościnnie)
Realizatorzy:
Na motywach powieści Franka L. Bauma
Przekład: Stefania Wortman
Scenariusz, teksty piosenek i reżyseria: Jerzy Bielunas
Muzyka: Mateusz Pospieszalski
Choreografia: Maciej Florek
Scenografia: Grzegorz Policiński
Kostiumy: Anna Chadaj
Efekty kaskaderskie: Maciej A. Maciejewski
Konsultacja animacji: Aneta Głuch-Klucznik
Video: Jerzy Szota
Asystent reżysera: Ilona Prasał
Asystent choreografa: Małgorzata Fijałkowska
Data:
sobota, 2 czerwca 2018 - niedziela, 3 czerwca 2018
Godzina 13:00
Bilety:
Bilety od - 15 PLN
Bilety do - 30 PLN