piątek, 20.07.2018

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Vertigo Jazz Club & Restaurant nazywany jest „domem muzyki”, miejscem w którym jej miłośnicy czują się jak u siebie. To również przestrzeń, gdzie cofamy się w czasie do lat 20’ – elegancka, przytulna – została przygotowana ze starannością i myślą o każdym szczególe.

Vertigo Jazz Club to codziennie wydarzenia artystyczne, koncerty jazzowe, bluesowe, swingowe i nie tylko, teatr improwizacji, stand-up (również po angielsku), jazzowe i bluesowe jam session.

Klub i restauracja Vertigo powstała w 2015 roku z potrzeby stworzenia miejsca, w którym każdy fan jazzu będzie czuł się wyjątkowo. Wystrój lokalu nawiązuje do tradycji najlepszych nowojorskich klubów jazzowych. Lokalizacja w centrum Wrocławia, przy jednej z głównych ulic prowadzących na wrocławski rynek pozwala trafić do nas bez najmniejszego o problemu.

Czynne:

wtorek – czwartek: 18:00 – 00:00
piątek – sobota: 18:00 – 01:00
niedziela: 18:00 – 00:00

Lokalizacja:

Vertigo Jazz Club & Restaurant
ul. Oławska 13
50-123 Wrocław

Bilety na koncerty w Vertigo Jazz Club & Restaurant

LIPIEC

1-31 Lipca
20:00

Vertigo Summer Jazz Festival

Lipiec 2018 to pora, kiedy Vertigo Jazz Club & Restaurant pierwszy raz w pełni wypłynie w przestrzeń miejską Wrocławia. Vertigo Summer Jazz Festival to trzydzieści jeden dni muzyki jazzowej w całym mieście, będziemy pojawiać się według ustalonego schematu:

Kup bilet
18 lipca
20:00

Adam Bławicki Septet Vertigo Summer Jazz Festival

Kolejny koncert Vertigo Summer Jazz Festival i trzeci z serii dachowej. Tym razem zawitamy do The Monopol Hotel. Adam Bławicki Septet. Skład: Janek Kantner alto sax, Piotrek Szlempo trumpet , Dominik Gawroński trumpet, Adam Bławicki tenor sax, Filip Miguła piano, Bartek Chojnacki bass, Piotrek Zarecki drums.

Kup bilet
19 lipca
20:00

Mundi Vertigo Summer Jazz Festival

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu w hotelach do OVO Bar & Restaurant. Skład: Dorota Kołodziej – czaruje głosem, Michau Moper Wilczyński – maluje gitarą, Marzena Cybulka – wibruje basem.

Kup bilet
21 lipca
20:00

Saturday Vertigo Night : Italian/French Jazz Songs Night

Włosko - Francuska noc z Dorotą Zygadło - wokal, Malwiną Kukisiewicz - skrzypce i wokal, Mateuszem Kowalczykiem - gitara. Zapraszamy na wieczór pełen przebojów, który poprowadzi Państwa ulubione trio.

Kup bilet
24 lipca
20:00

Teatr Improkracja zaprasza: PAPTAK

mprokracja w ramach sceny w Vertigo ma zaszczyt zaprosić wspaniałą wrocławską grupę impro PAPTAK!

Kup bilet
25 lipca
20:00

EABS | Vertigo Summer Jazz Festival

Na dachu DH Renoma wystąpi zespół EABS. Skład zespołu: Marek Pędziwiatr— klawisze, syntezatory, wokal Marcin Rak — perkusja Vojto Monteur — gitara elektryczna Paweł Stachowiak — gitara basowa Spisek Jednego— gramofony Olaf Węgier — saksofon Jakub Kurek — trąbka

Kup bilet
26 lipca
20:00

Vertigo River Jazz Quartet | Vertigo Summer Jazz Festival

Zapraszamy Państwa na drugi koncert z cyklu "sekretne miejsca" - taras siedziby głównej wrocławskiej firmy Pixers. Wystąpią: Vertigo River Jazz Quartet Janek Kantner sax, Filip Miguła Piano, Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak bas, Kuba Lechki perkusja.

Kup bilet
29 lipca
20:00

Vertigo Greatest Gentlemen Night By Tomasz Krajewski

Zapraszamy na wieczór z największymi wokalistami jazzowymi - Frank Sinatra, Michael Buble i wielu innych, który poprowadzi i zaśpiewa wspaniały wrocławski showman Tomasz krajewski razem z zespołem towarzyszącym.

Kup bilet
18 lipca
20:30

Kabaret Pod Napięciem w Vertigo!

We Wrocławiu KPN zagra swoiste Best of - skecze, piosenki, improwizacje, stand-up, dla każdego coś miłego, a sam występ będzie niezwykle interaktywnym i kreatywnym przedsięwzięciem - do szczęścia potrzeba jeszcze tylko Ciebie!

Kup bilet
19 lipca
20:30

George Dyer Band w Vertigo!

Zapraszamy na koncert znakomitego amerykańskiego gitarzysty i wokalisty Geroge Dyera, który poprowadzi bluesowy wieczór razem ze swoim zespołem.

Kup bilet
20 lipca
20:00

Algorhythm Vertigo Summer Jazz Festival

Algorhythm Skład: Emil Miszk – trąbka, Sławek Koryzno – perkusja, Krzysztof Słomkowski – bas, Szymon Burnos – piano, Piotr Chęcki – saksofon

Kup bilet
22 lipca
20:00

Best Grammy Awards

Zapraszamy na wieczór z największymi przebojami muzycznymi, które w ostatnich latach otrzymały statuetkę Grammy, która uważana jest za odpowiednik Oscara w filmie. Wieczór poprowadzi Paulina Gołębiowska na wokalu razem z zespołem towarzyszącym.

Kup bilet
25 lipca
20:30

Stand-Up w Vertigo: Piotr Popek i Tomek Nowaczyk

Piotr Popek - Nie mylić z raperem i prezenterką telewizyjną. Udziela się scenicznie w stand-upie od 2014. Znany z kręcenia kółek kablem od mikrofonu, podpierania ściany i mówienia o swoim życiu - wszystko naraz. Tomek Nowaczyk to jeden z najciekawszych komików w Polsce, a już na pewno w Kościanie. Zwycięzca konkursu One Ryj Show podczas XIX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2014. Prowadzenie: Michał Juszczak

Kup bilet
26 lipca
20:30

Big Boss Blues Vertigo Night

Zapraszamy na bluesowy wieczór w Vertigo gdzie będzie można spotkać m.in. Andrzej Stagraczyński “Stagracza” na basie czy Tomasz Nitribitt “Łosia" na wokalu. Bluesowe wieczory w Vertigo to kontynuacja dźwięków prosto z Chicago.

Kup bilet
28 lipca
20:00

Soul Night By Natalia Szczypuła / SoulMate Swing Night

Zapraszamy na koncert pełen znanych utworów, które zaprezentuje we wspaniałych aranżacjach Natalia Szczypuła razem z muzykami towarzyszącymi.

Kup bilet
27 lipca
20:00

Aga Derlak Trio | Vertigo Summer Jazz Festival

Aga Derlak Trio Skład: Aga Derlak - piano, Tymon Trąbczyński - kontrabas, Grzegorz Maslowski - perkusja AGA DERLAK TRIO Aga Derlak Trio to laureat nagrody Polskiej Akademii Fonografcznej – FRYDERYK 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny Debiut Roku. Aga Derlak to pianistka i kompozytorka. Kształciła się u mistrzów polskiej jazzowej pianistyki: Michała Tokaja oraz Pawła Tomaszewskiego.

Kup bilet
31 lipca
20:00

Improkracja: Najlepsze najgorsze wakacje, Jazz improwizowany

Spektakl komedii improwizowanej! Połowa wakacji już za nami. Przeżyliśmy już niektóre z naszych wakacyjnych przygód. Część z nich chcielibyśmy powtórzyć, o innych szybko zapomnieć. Są miejsca do których chcielibyśmy wrócić i te, którym na tripadvisorze wystawimy dłuuuugą recenzję.

Kup bilet

SIERPIEŃ

1 sierpnia
20:30

Vertigo Greatest Jazz Artists presents: John Coltrane

wieczór z muzyką jednego z największych saksofonistów naszych czasów - John Coltrane. Skład poprowadzi wrocławski saksofonista Darek Rubinowski.

Kup bilet
3 sierpnia
20:00

Great Vertigo Party Night with: Vertigo Band

noc z największymi przebojami AC/DC, Stevie Wonder, Michael Jackson w znakomitych jazzowych aranżacjach przygotowanych przez najlepszych wrocławskich muzyków, których poprowadzi wyjątkowa wokalistka Natalia Szczypuła.

Kup bilet
5 sierpnia
20:00

Dominik Gawroński Quintet plays Krzysztof Komeda

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczości Krzysztofa Komedy, który poprowadzi wrocławski trębacz Dominik Gawroński z muzykami: Adam Bławicki saksofon, Filip Miguła piano, Bartek Chojnacki kontrabas, Kuba Lechki perkusja

Kup bilet
12 sierpnia
20:00

New York Jazz Masters: dzień 2 - koncert finałowy

III edycja międzynarodowych warsztatów New York Jazz Masters - Wojanów/ Wrocław. Dzień II.

Kup bilet
16 sierpnia
20:00

Big Daddy "T" Blues Jam Session

czwartkowe bluesowe jam session, które poprowadzi Tomasz Nitribitt razem ze specjalnie zaproszonymi muzykami. Bluesowe dźwięki prosto z Chicago.

Kup bilet
19 sierpnia
20:00

ShataQS - koncert przy świecach

Fenix to kolejna autorska płyta ShataQS, utrzymująca jej charakterystyczny styl tym razem w wersji akustycznej w całości nagrywana w stroju 432Hz, częstotliwości Pitagorejskiej. Fenix to badzo wyjątkowy materiał, który swoim brzmieniem i energią zabiera słuchacza w podróż po wielu sferach, w których warto się zatopić by dokonać głębszego wglądu w samego siebie. Zdj. NocnyTarnow.pl

Kup bilet
2 sierpnia
20:30

Blues Night Vertigo Presents: Outsider

Outsider Bluesowy band z Wrocławia. Brzmienie i repertuar oparte na gigantach bluesa, takich jak Muddy Waters, John Lee Hooker, Little Walter.

Kup bilet
4 sierpnia
20:00

Miquel Zenon Feat. The Cuban Latin Jazz / Latin Jazz Jam Session

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, Guggenheim i MacArthur Fellow. Miguel Zenón powszechnie uważany za jednego z najbardziej przełomowych i wpływowych saksofonistów swojego pokolenia.

Kup bilet
11 sierpnia
20:00

New York Jazz Masters: dzień 1 - koncert finałowy

III edycja międzynarodowych warsztatów New York Jazz Masters - Wojanów/ Wrocław. Dzień I.

Kup bilet
15 sierpnia
20:30

Stand Up w Vertigo: Mieszko Minkiewicz, Aleksandra Petrus

Wystąpią: Mieszko Minkiewicz, Aleksandra Petrus Prowadzenie: Michał Juszczak.

Kup bilet
17 sierpnia
20:00

Big Premiere Michał Martyniuk "Nothing To Prove" / Cuban Latin

koncert premierowy najnowszej płyty Nowozelandzkiego pianisty Michała Martyniuka “Nothing To Prove”. Skład: Michal Martyniuk - piano, Darek Rubinowski - sax, Kuba Mizeracki - gitara, Bartek Chojnacki - bass, Kuba Gudz - drums.

Kup bilet
23 sierpnia
20:30

Zbyszek "Zbylu" Nowak Blues Jam Session

Bluesowe Jam Session, które poprowadzi lider i jeden z założycieli zespołu The Crackers. Będzie można usłyszeć największe utwory bluesowe w aranżacjach funkowych, jak i wiele dźwięków klasycznej muzyki.

Kup bilet

Aktualizacja 18.07.2018r.

© 2008-2018 PIK Wrocław. | Wszelkie prawa zastrzeżone.