Warsztaty są skierowane do osób zupełnie początkujących jak i do tych, które mają już doświadczenie z bębnami obręczowymi i pragną poznać ergonomiczną, kompleksową technikę gry i ugruntować swoje umiejętności.
Czym są bębny obręczowe?
Bęben obręczowy to taki, którego średnica jest większa niż głębokość. Jest jednym z najstarszych instrumentów znanych ludzkości. W różnych wersjach i pod różnymi nazwami występuje niemal na całym świecie. Ten, na którym gram, po hebrajsku nazywany jest Tof Miriam, co oznacza po prostu „Bęben Miriam” (od grającej na nim Prorokini Miriam z Księgi Wyjścia).
Czego się nauczysz?
Podstawowych i zaawansowanych technik gry na bębnach obręczowych wywodzących się z tradycji bliskiego wschodu, opracowanych przez Zohara Fresco (przede wszystkim w tzw. lap style i upper style, Riqq, Kanjimiriam). Jednocześnie skupisz się na rozwijaniu szeroko pojętej muzykalności: poszerzysz i pogłębisz poczucia rytmu i pulsu, poznasz sposobów gry z innymi.
Prowadzący:
Borys Słowikowski – muzyk, edukator, performer, psycholog z Poznania, na co dzień działający w Berlinie. Studiuje bębny obręczowe u Zohara Fresco. Uczył się także m.in. od BIjana Chemiraniego, Sabiny Giannatou, Jacka Ostaszewskiego, Agaty Harz, Efrena Lopeza. Praktykuje muzykę tradycyjną, głównie z krajów, których mowę zna: Polski i Grecji, zajmuje się też muzyką improwizowaną i trash-disco. Zaangażowany w taniec improwizowany i rozmaite formy pracy z ciałem. Prowadzi regularne zajęcia muzyczne w Poznaniu i Berlinie.
Program warsztatów:
- Wprowadzenie w technikę Zohara Fresco na bęben obręczowy w stylu „kolanowym”
- Wprowadzenie w techniki angażujące głos i ciało – zainspirowane metodami Jacka Ostaszewskiego, pieśniami pracy i muzyką tradycyjną, oparte na technice indyjskiej wokalizacji rytmicznej i pracy ze świadomością ciała. Metody te stanowią dobre narzędzia do pogłębiania poczucia rytmu, wychodzenia poza utarte rytmiczne schematy, rozwijania umiejętności improwizacji rytmicznej i koordynacji ciała
- Kompozycja rytmiczna i tradycje rytmiczne z Grecji, Turcji i Bliskiego Wschodu
Warsztaty prowadzone są w języku polskim i angielskim.
Będą udostępnione instrumenty na czas warsztatów. Koszt udostępnienia to 15 zł.
Limit uczestników: 7-15 osób.
Data:
niedziela, 19.05.2019, 11:00
Wykonawca / Organizator:
Wyspa Tamka
Lokalizacja:
Wyspa Tamka
Wyspa Tamka 2
53-110 Wrocław
Bilety:
Cena od - 180 PLN