20 czerwca 2018

POLECANE

1
GRUDNIA
Edyta Górniak akustycznie | koncert


Mimo setek wystąpień na wielkich scenach także światowych, Edyta Górniak po raz pierwszy wyrusza w trasę tak niezwykle intymną.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
13
GRUDNIA
Zespół Pod Budą – 40-lecie | koncert
Znakomite połączenie 2 niepowtarzalnych projektów w 1 koncercie! Jubileusz 40 – lecia Zespołu Pod Budą, oraz wyjątkowa muzyka Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ

CZERWIEC

do 25
CZERWCA
od 25 maja do 25 czerwca w sercu Wrocławia
Jak co roku na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu zagości Jarmark Świętojański. Jarmark zlokalizowany zostanie na wrocławskim rynku, w samym sercu Wrocławia. Rynek (wokół Pręgierza), ul. Świdnicka (od przejścia podziemnego do Rynku), ulica Oławska (od ul. Szewskiej do Rynku).
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
23-24
CZERWCA
Plac pod Iglicą przy Hali Stulecia
Giełda Staroci pod Iglicą to jedna z najstarszych imprez tego typu, która cyklicznie odbywa się przy Hali Stulecia. Jeśli szukacie starych mebli, obrazów, porcelany, szkła, biżuterii, czy znaczków pocztowych to koniecznie odwiedźcie plac pod Iglicą.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
24
CZERWCA
Fatoumata Diawara | koncert
Fatoumata Diawara, jedna z najważniejszych reprezentantek sceny world music, wokalistka i aktorka filmowa z Mali
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
w każdą
niedzielę
Wrocławski Bazar Smakoszy – Nowa Lokalizacja
Wrocławski Bazar Smakoszy to unikatowe miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
23
CZERWCA
WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2018: Laboratorium Pieśni | koncert
„Zapraszamy Was na magiczny seans, feerię dźwięków i barw, zanurzonych w pamięci starego świata. Razem udamy się w polifoniczną podróż z pieśniami Świata i wszystkimi żywiołami, poprzez wertepy, góry i doliny, łąki, lasy, rzeki i morza. Towarzyszyć nam będą słodkie kukułcze zawołania, szepty bułgarskich dziewcząt i szamańskie intuicyjne zaśpiewy.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
24
CZERWCA
Casa Valentina | spektakl
Dużo śmiechu, ale i temat poruszający ważne, społeczne problemy. To tekst o potrzebie bycia sobą, o sztucznych społecznych normach, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Sztuka powstała CASA VALENTINA na bazie prawdziwych wydarzeń.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
28
CZERWCA
Targi Kolekcjonerskie Antyków i Staroci
Nowe cykliczne wydarzenie dla miłośników dawnej sztuki użytkowej i nie tylko! Zapraszamy na kolejne Targi Kolekcjonerskie, Antyków i Staroci.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

LIPIEC

13
LIPCA
Music Power Explosion (Wroclaw 2018) – Tiësto, Steve Aoki, Zedd, Afrojack
iësto – jeden z czołowych DJ-ów świata, legenda muzyki klubowej, wystąpi 13 lipca na Stadionie Wrocław. Będzie gwiazdą drugiej edycji festiwalu Music Power Explosion – największego wydarzenia muzyki elektronicznej w Polsce. Impreza zgromadzi czołówkę światowych DJ-ów. Organizatorem festiwalu będzie agencja Prestige MJM we współpracy ze Strefą Kultury Wrocław.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
HIT
POLECAMY
Aktualna lista miejsc karaoke we Wrocławiu
Karaoke Wrocław! Lubisz śpiewać? Szukasz miejsc we Wrocławiu, gdzie możesz realizować swoją pasję? Nic prostszego! Zebraliśmy wszystkie miejsca, w których gości karaoke, całość podzieliśmy na dni tygodnia i dodaliśmy wszystkie atrakcje dla uczestników, tak powstała nowa lista miejsc karaoke we Wrocławiu.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

SIERPIEŃ

29
SIERPNIA
Die Krupps i Front Line Assembly | koncert
W ramach The MACHINISTS UNITED Tour 2018 do Wrocławia
 przyjadą czołowi przedstawiciele sceny EBM i electro industrial – DIE KRUPPS z Niemiec oraz FRONTLINE ASSEMBLY z Kanady.

KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
31
SIERPNIA
wROCK for Freedom 2018 – Apocalyptica, Luxtorpeda, Illusion | koncert
Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka”, które odbywają się w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
HIT
POLECAMY
Zobacz miejsca we Wrocławiu, które zwiedzisz za darmo
Zobacz listę kulturalnych miejsc we Wrocławiu, które możesz odwiedzić za darmo. Zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu, co pozwoli w łatwy sposób zaplanować kulturalne wypady, zarówno w środku tygodnia jak i w weekend. Korzystając z naszego przewodnika zaoszczędzicie 116 zł, a w przypadku gdy zwiedzacie we dwoje to w waszej kieszeni zostanie 235 zł. Poznaj Kulturalny Wrocław za darmo.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY

WRZESIEŃ

1
WRZEŚNIA
wROCK for Freedom 2018: Inner Circle, Piersi, Czerwone Gitary | koncert
Tegoroczna edycja wrocławskiego festiwalu wROCK for Freedom zapowiada się naprawdę imponująco! Jedną z gwiazd festiwalu będzie obchodzący półwiecze muzycznej działalności zespół Inner Circle, znany na całym świecie z mega hitów „Sweat (A La LaLaLaLong)” oraz „Bad Boys”. Pochodzący z Jamajki pięcioosobowy skład ma w swoim dorobku nagrodę Grammy i od kilkudziesięciu lat zaliczany jest do ścisłej czołówki światowej sceny reggae.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
14
WRZEŚNIA
Kazik Staszewski & Kwartet ProForma | koncert
Kultowa i legendarna postać polskiej sceny muzycznej. Twórca i inicjator bardzo wielu projektów muzycznych.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
15
WRZEŚNIA
KALIBER 44 | koncert
KALIBER 44 – pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku. Płyty tej formacji określane są mianem kultowych, a koncerty przyciągają rzesze fanów.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
20
WRZEŚNIA
Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy | koncert
Miłośników rosyjskich piosenek i ballad zapraszamy na wieczór poświęcony twórczości Bułata Okudżawy. Najpiękniejsze pieśni i ballady rosyjskiego barda usłyszymy już 20 wrześnie we Wrocławiu.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
8
WRZEŚNIA
Alaverdi | koncert -Ethno Jazz Festival
​Kwartet Alaverdi wykonuje tradycyjne, wokalne i instrumentalne utwory ​ze wszystkich regionów Gruzji. W czasie ich koncertu usłyszeć można większość tradycyjnych gruzińskich instrumentów, takich jak duduk, salamuri, panduri, chonguri, chuniri i doli.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
15
WRZEŚNIA
Daria Zawiałow | koncert
Daria Zawiałow rusza w trasę! Zapraszamy trasę koncertową Darii promującą jej album „A Kysz!”. Podczas ostatnich koncertów Daria udowodniła, że jej występy to przede wszystkim rockowa energia, duża charyzma i świetny kontakt z publicznością.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
19
WRZEŚNIA
Motion Trio | koncert
Motion Trio – najsłynniejsze trio akordeonowe powraca! Ich koncertów nie da się opisać – to trzeba zobaczyć na żywo! Jeśli jeszcze nie byliście na koncercie Motion Trio – zaznaczcie datę 19 września w kalendarzu, a jeśli już byliście – sami wiecie, że warto!
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
30
WRZEŚNIA
Kombii akustycznie | koncert
Muzycy Kombii, których łączy ponad 40 lat współpracy scenicznej. Przeboje magnetyzujące kolejne już pokolenie.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ

PAŹDZIERNIK

14
PAŹDZIERNIKA
Magda Umer i Kabaret Mumio – „Przybora na 102”
Liryka przepleciona surrealistycznym humorem. Krótkie opowiadania i piosenki -te najpiękniejsze, autorstwa Mistrza Jeremiego Przybory. Zapraszamy na spotkanie z Magdą Umer i kabaretem Mumio w spektaklu „Przybora na 102”
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
16
PAŹDZIERNIKA
Tribute to Sarah Vaughan – Sharon Clark & band
16 października w koncercie Tribute to Sarah Vaughan wystąpi amerykańska wokalistka Sharón Clark, laureatka prestiżowych nagród muzycznych m.in. Billie Holiday Vocal Competition oraz American Traditions Competition. Sharón Clark, ze względu na swoją niezwykła skalę i tembr głosu, uważana jest przez krytyków muzycznych za drugie wcielenie Sarah Vaughan.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
18
PAŹDZIERNIKA
Kurt Elling | koncert
Ten fenomenalny artysta był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy, a w 2009 roku za płytę „Dedicated to You: Kurt Elling Sings the Music of Coltrane and Hartman” otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
26
PAŹDZIERNIKA
Ryszard Rynkowski | koncert
Ryszard Rynkowski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych piosenkarzy w Polsce. Obdarzony znakomitym, mocnym głosem od lat kojarzony jest z takimi przebojami, jak: „Dziewczyny lubią brąz”, „Wypijmy za błędy”, „Inny nie będę”, „Szczęśliwej drogi już czas”. Jego płyty regularnie pokrywają się platyną i złotem.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
HIT
POLECAMY
ATRAKCJE WE WROCŁAWIU
Jak spędzić czas wolny we Wrocławiu? Szukacie pomysłów gdzie wybrać się ze znajomymi w tygodniu lub jak oryginalnie spędzić weekend w mieście i okolicach? Zebraliśmy wszystkie miejsca oferujące nietypowe aktywności w jednym miejscu, tak by poszukiwanie trochę innych atrakcji nie było takie trudne. Zobacz listę fajnych, nietypowych aktywności we Wrocławiu i okolicach.
ZOBACZ SZCZEGÓŁY
15
PAŹDZIERNIKA
Fabia Rebordao | koncert
W październiku dla wrocławskiej publiczności zaśpiewa Fabia Rebordao, wschodząca gwiazda fado z Portugalii!
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
17
PAŹDZIERNIKA
Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu: Sebastian Riedel & Cree | koncert
W 2019 roku przypada 25. rocznica śmierci Ryszarda Riedla. W związku z tym Sebastian Riedel i zespół Cree postanowili uczcić to wydarzenie serią koncertów upamiętniających twórczość legendarnego wokalisty Ryszarda Riedla i zespołu Dżem.


KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
22
PAŹDZIERNIKA
Hammerfall | koncert
Hammerfall przez ponad 25 lat na scenie stali się jedną z najlepszych powermetalowych marek. Zespół był niczym świeży powiew na dość nijakiej i przewidywalnej scenie. Dziś jest jej żywą legendą.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
28
PAŹDZIERNIKA
Patrycja Markowska – gościnnie Grzegorz Markowski | koncert
Po sukcesie marcowego koncertu i niezwykle entuzjastycznym przyjęciu przez fanów, Radio Wrocław ponownie zaprasza na występ Patrycji Markowskiej.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ

LISTOPAD

4
LISTOPADA
IRA | koncert akustyczny
Niespożyta muzyczna energia, szczerość wypowiedzi artystycznej i entuzjazm, którym zarażają swoją publiczność zapraszamy na koncert IRA akustycznie.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
4
LISTOPADA
Al Di Meola – „Opus” | koncert
Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
10
LISTOPADA
Chory na sukces | spektakl kabaretowy
Spektakl kabaretowy „Chory na Sukces” jest zabawną próbą ukazania postaci celebryty, którego na zmianę grają Krzysztof Ibisz (wszystko o Nim wiadomo) i Michał Wiśniewski („Ich Troje”).
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
17
LISTOPADA
Tomas Kocko & Orchestr i Ludożercy z innej wsi | koncert
Folkowe brzmienia i przepiękne poetyckie teksty. Zapraszamy na koncert pieśniarza Tomáša Kočko i jego muzycznej formacji TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR oraz zespołu Ludożercy z innej wsi.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
23
LISTOPADA
Polska Noc Kabaretowa 2018 | koncert
abareton z udziałem Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Skeczów Męczących, Kabaretu Nowaki, Igora Kwiatkowskiego, Marcina Dańca i Ireneusza Krosnego.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
4
LISTOPADA
Tribute To ZZ TOP – ZZ Copy | koncert
Cykl Gitarowe Przeboje Wszech Czasów zaprasza na spotkanie z muzyką kolejnej legendy!
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
7
LISTOPADA
Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena | koncert
Zaczęło się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywa jego inne oblicze….
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
15
LISTOPADA
Richard Bona – „Heritage” | koncert
Na zaproszenie Ethno Jazz Festival artysta będzie promował swój ostatni album „Heritage”, został nagrany we współpracy z Mandekan Cubano. Inspirowana wspólnym dziedzictwem, bogatym folklorem i tradycyjną muzyką Zachodniej Afryki i Kuby płyta to przykład perfekcyjnej muzycznej fuzji gatunków.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
21
LISTOPADA
Tribute to… | koncert
Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom, jak: Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury, John Lennon.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
27
LISTOPADA
Stanisław Soyka z zespołem | koncert
Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ

GRUDZIEŃ

19:30
1 GRUDNIA
Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał | spektakl
Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
1
GRUDNIA
Edyta Górniak akustycznie | koncert


Mimo setek wystąpień na wielkich scenach także światowych, Edyta Górniak po raz pierwszy wyrusza w trasę tak niezwykle intymną.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
5
GRUDNIA
Paweł Domagała – „1984 Tour” | koncert
aweł Domagała to jeden z najbardziej rozpoznawanych aktorów młodego pokolenia. W jego dorobku znajduje się wiele ról teatralnych, serialowych, a także filmowych.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
9
GRUDNIA
Andrzej Piaseczny | koncert
Po pełnym wspomnień jubileuszowym roku 2017, w którym Andrzej Piaseczny świętował 25 lat na scenie muzycznej, przyszedł czas na nowy rozdział w jego karierze! Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów nie zwalnia tempa – w międzyczasie pojawił się jego nowy, wyczekiwany krążek.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
16:00
1 GRUDNIA
Klimakterium i już | spektakl
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
5
GRUDNIA
Alosza Awdiejew z Zespołem. Moje ulubione piosenki | koncert
Artysta, dla którego zawsze najważniejszy jest słuchacz, zaśpiewa piosenki najbliższe jego sercu. Spotkajmy się razem z Aloszą Awdiejewem, który w wyjątkowym repertuarze, pozwoli nam odkryć siebie na nowo.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
7
GRUDNIA
Piotr Bałtroczyk – „Mężczyzna z kijowym peselem” | kabaret
Posłuchajcie kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka – „Mężczyzna z kijowym peselem”. Zobaczcie, co przydarzyło mu się, od czasu Waszego ostatniego spotkania. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego scenicznego życia.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ
13
GRUDNIA
Zespół Pod Budą – 40-lecie | koncert
Znakomite połączenie 2 niepowtarzalnych projektów w 1 koncercie! Jubileusz 40 – lecia Zespołu Pod Budą, oraz wyjątkowa muzyka Zespołu Andrzeja i Mai Sikorowskich.
KUP BILET ZOBACZ WIĘCEJ

© 2008-2018 PIK Wrocław. | Wszelkie prawa zastrzeżone.