sobota, 21 września 2019

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2019

Noc Muzeów 2019 we Wrocławiu

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2019

Noc Muzeów we Wrocławiu –  to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych. 


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Wrocławskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Dla wszystkich tego dnia udostępniony jest też specjalny tramwaj i autobus kursujący pomiędzy instytucjami kulturalnymi. W 2019 roku Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 18 maja, już dziś można rezerwować sobie czas we Wrocławiu.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.


Noc Muzeów we Wrocławiu ponad 80 instytucji i 200 wydarzeń takich jak wernisaże, warsztaty, pokazy, wykłady koncerty itp.  W tym roku obchodzimy 100 lecie niepodległości, dlatego w wielu miejscach spotkamy odniesienia do tej rocznicy.  Tej nocy we Wrocławiu kursuje, także specjalna komunikacja.

Informację o planowanych wydarzeniach będziemy dodawać systematycznie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku PIK.wroclaw.pl i bądź na bieżąco!

© 2008-2019 PIK Wrocław. | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.