poniedziałek, 1 marca 2021

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2021

Noc-Muzeum-we-Wroclawiu-2021

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2021

Decyzja o dołączeniu Wrocławia do tegorocznej edycji Międzynarodowej Nocy Muzeów z uwagi na panujące obostrzenia i sytuację pandemiczną nie została jeszcze podjęta.
Czekamy na decyzje organizatora wrocławskiej edycji – Wydziału Kultury UM Wrocław.

Wszyscy wiemy co przeszkodziło nam świętować Międzynarodową Noc Muzeów w 2021, ale zostawmy to za sobą i przygotujmy się na to co będzie!

Noc Muzeów we Wrocławiu – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Wrocławskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Dla wszystkich tego dnia udostępniony jest też specjalny tramwaj i autobus kursujący pomiędzy instytucjami kulturalnymi. W 2020 roku Międzynarodowa Noc Muzeum zaplanowana została na sobotę 15 maja.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.


Noc Muzeów we Wrocławiu ponad 80 instytucji i 200 wydarzeń takich jak wernisaże, warsztaty, pokazy, wykłady koncerty itp.  W tym roku obchodzimy 100 lecie niepodległości, dlatego w wielu miejscach spotkamy odniesienia do tej rocznicy.  Tej nocy we Wrocławiu kursuje, także specjalna komunikacja.

Informację o planowanych wydarzeniach będziemy dodawać systematycznie.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku PIK.wroclaw.pl i bądź na bieżąco!

© 2008-2020 Punkt Informacji Kulturalnej - Wrocław | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.