środa, 1 lutego 2023

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu

Noc Muzeów Wrocław 2022

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu

Noc Muzeów we Wrocławiu – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych.


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Wrocławskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Jednak do pełnej frekwencji wszystkich instytucji musimy poczekać.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 maja 2023 r.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Formularz zgłoszenia instytucji kulturalnych: https://krotki.link/BHlpwD

Lista wydarzeń Nocy Muzeów 2022 we Wrocławiu:

Lista wydarzeń Nocy Muzeów 2022 na Dolnym Śląsku:

Zobacz także

© 2022 Punkt Informacji Kulturalnej - Wrocław | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.