wtorek, 18 stycznia 2022

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2021

Noc-Muzeum-we-Wroclawiu-2021

Noc Muzeów we Wrocławiu | 2021

Noc Muzeów we Wrocławiu – to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez. Wydarzenie polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych. W 2021 roku edycja Wrocławska ponownie odbędzie się w wersji online oraz wybranych instytucjach stacjonarnie.


Tej nocy specjalnie dla coraz większej ilości odwiedzających organizatorzy przygotowują także wyjątkowe atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, warsztaty, warsztaty i atrakcje dla dzieci itp. Do Wrocławskiej edycji Nocy Muzeów z roku na rok przystępuje coraz to więcej instytucji, a wszystkie prześcigają się w organizacji atrakcjach dla zwiedzających. Jednak do pełnej frekwencji wszystkich instytucji musimy poczekać.

Pierwsza Noc Muzeów (Lange Nacht der Museen) miała miejsce w Berlinie w 1997. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 140 miast Europy.

Lista wydarzeń stacjonarnych we Wrocławiu:

Lista wydarzeń Nocy Muzeów na Dolnym Śląsku:

© 2008-2021 Punkt Informacji Kulturalnej - Wrocław | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.