środa, 1 lutego 2023

Atrakcje we Wrocławiu | Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Atrakcje we Wrocławiu

Co zwiedzić i warto zobaczyć we Wrocławiu? Zwiedzacie Wrocław lub szukacie pomysł na Weekend na Dolnym Śląsku? Zobaczcie nasze zestawienie atrakcji Top 10 we Wrocławiu!, a także listę atrakcji dostępnych w sezonie Wiosna/Lato, jak i Jesień/Zima we Wrocławiu.
.
Dodatkowo na PIK-u zebraliśmy miejsca oferujące nietypowe aktywności, tak by poszukiwanie trochę innych atrakcji nie było takie trudne. Jeśli nie wiesz co robić we Wrocławiu, to zaglądaj na PIK-a, a jeśli jesteś tu pierwszy raz, to koniecznie zobacz Listę miejsc we Wrocławiu, które zwiedzisz bezpłatnie!

Atrakcje TOP 10 we Wrocławiu

Rynek we Wrocławiu

Wrocławski Rynek to serce miasta, które tętni życiem przez cały rok. Latem przestrzeń festiwali i Jarmarku Świętojańskiego. Zimą gospodarz jedno z najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce.

Hydropolis

Hydropolis Wrocław

Hydropolis Wrocław to unikatowe centrum nauki i wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkryj jakie tajemnice kryje z sobie WODA i zanurz się w odmęty Hydoropolis.

Ogród Japoński

Ogrod_Japonski_PIK.Wroclaw

Ogród Japoński we Wrocławiu to wyjątkowa atrakcja turystyczna Wrocławia, każdego roku jest celem wizyty wielu turystów i fanów fotografii na Instagramie. Zrób jeden mały krok i poczuj klimat Japonii we Wrocławiu.

ZOO Wrocław i Afrykarium

Wrocławskie ZOO i Afrykarium, to jedna z TOP-owych atrakcji Wrocławia. Afrykarium to pierwsze oceanarium w Polsce. Unikatowy na skalę europejską obiekt prezentuje faunę i florę Czarnego Lądu. W sąsiedztwie ZOO znajdziecie Hale Stulecia z Multimedialną Fontanną na Pergoli.

Hala Stulecia

Hala Stulecia we Wrocławiu to unikatowe miejsce na mapie Polski, gdzie historia w pełni współgra ze współczesnością. Magiczne sąsiedztwo, Pergoli, Muzeum Współczesnego czy ZOO dodaje Hali uroku.

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego, to wyjątkowe zielone serce miasta, latem pełne życia i wydarzeń kulturalnych, zimą przestrzeń Światłoogrodu wyjątkowej iluminacji świetlnej.

Galeria Neonów

Galeria Neonów działa w podwórku ul. Ruskiej 46, to miejsce szczególnie upodobali sobie fani fotografii i Instagrama. Warto tu wpaść wieczorem i w jednym z klubów podziwiać wyjątkowe widoki.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka we Wrocławiu to typowe Must-See we Wrocławiu to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. A to wszystko w pobliżu jedynego w Polsce Muzeum Architektury i Muzeum Narodowego.

Co jeszcze warto zobaczyć we Wrocławiu?

Punkt widokowy Mostek Pokutnic

Mostek Pokutnic – Punt Widokowy na Katedrze św. Marii Magdaleny we Wrocławiu to jeden w wielu punktów widokowych we Wrocławiu, ale trzeba przyznać, że widok z mostka pokazuje prawdziwe piękna Wrocławia.

Punkt widokowy Sky Tower

Usytuowany na 49 pietrze (wysokość ponad 200 metrów) drapacza chmur Sky Tower punt widokowy to najwyższy punt widokowy w Polsce z którego rozpościera się widok nie tylko na Wrocław, ale również na okolice.

Atrakcje we Wrocławiu - Wiosna / Lato

Multimedialna Fontanna na Pergoli

Wrocławska Fontanna multimedialne zlokalizowana na Pergoli jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. To jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia i magnes przyciągający pod Halę Stulecia turystów z kraju i zagranicy.

Zatoka Gondoli

Zatoka Gondoli

Zatoka Gondoli zlokalizowane jest w sąsiedztwie Muzeum NarodowegoBulwaru Xawerego Dunikowskiego. Zwiedź Wrocław z całkowicie innego poziomu! Z poziomu kajaka lub łódki pływając po Odrze podziwiając wyjątkowe widoki.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Bulwar Xawerego Dunikowskiego to najpopularniejsze miejsce spacerowe we Wrocławiu. To idealne miejsce na spotkanie, rower czy relaks nad wodą. Możecie też napić się kawy z wyjątkowo fotograficznym widokiem na Ostrów Tumski.

Miejskie plaże i beach bary

Miejskie Plaże we Wrocławiu

Późna wiosna i lato we Wrocławiu to wyjątkowy czas, w którym ożywają miejskie plaże i parki. Każdego roku PIK przygotowuje zestawienie Plaż i Beach Barów we Wrocławiu, będą w mieście, nie sposób jednego z nich nie odwiedzić.

Kina plenerowe

Jeśli szukacie pomysłu jak spędzać letnie wieczory we Wrocławiu, to koniecznie wybierzcie się na jednego z licznych letnich kin plenerowych, bo jest w czym wybierać. Sezon Kin Plenerowych startuje zazwyczaj od maja.

Kulturalny Wrocław za darmo

Kulturalny Wrocław za Darmo

Na PIK-u zebraliśmy wszystkie informacje o darmowych atrakcjach w jednym miejscu, co pozwoli w łatwy sposób zaplanować kulturalne wypady, zarówno w środku tygodnia jak i w weekend.

Atrakcje we Wrocławiu - Jesień / Zima

Jarmark Bożonarodzeniowy

Już w listopadzie Wrocławski Rynek i pl. Solny zamieniają się w Świąteczne Miasteczko, a to wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu! Warto jest w tym czasie odwiedzić Wrocław i poczuć ten wyjątkowy klimat.

Park Iluminacji w Zamku Topacz

Odwiedzając w okresie jesienno-zimowym Wrocław, warto też odwiedzić pod wrocławski Zamek Topacz, którego park zamienia się w scenerie wykreowaną światłem i dźwiękiem. Zobaczcie nasz film i zobaczcie co czeka Was na miejscu.

© 2022 Punkt Informacji Kulturalnej - Wrocław | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.