Kiedy za oknem pojawia się wiosna, w Firleju powstaje przestrzeń sprzyjająca odkrywaniu świata na nowo. „Boso” Teatru Małe Mi to spektakl dla dzieci, który zachęca do zejścia z utartych ścieżek i spojrzenia na rzeczywistość z perspektywy bosych stóp. Przedstawienie bawi, a jednocześnie uczy uważności i wrażliwości na to, co zwykle umyka w codziennym pośpiechu.
Spektakl inspirowany książką Katarzyny Samosiej „Boso” staje się scenicznym doświadczeniem, a nie tylko opowieścią. To zaproszenie do bliskiego kontaktu ze światem – bez pośpiechu i dystansu. Każdy dźwięk, każdy fragment przyrody może tu stać się początkiem małej przygody.
Scenografia i lalki autorstwa Katarzyny Samosiej, inspirowane światem łąkowych zwierząt i owadów, tworzą barwną, przyjazną przestrzeń. Lalki stolikowe i gąbkowe formy harmonijnie współgrają z ruchem aktorów. Reżyserka i aktorka Sława Tarkowska prowadzi opowieść w spokojnym rytmie, budując z młodymi widzami atmosferę ciekawości i otwartości.
Ważnym elementem spektaklu jest muzyka Wojciecha Schabowskiego. Żywe dźwięki tworzą krajobraz, który dopełnia obraz sceniczny i wzmacnia emocje, pozwalając odbierać przedstawienie całym ciałem.
„Boso” to teatr dla dzieci, który zachęca do rozmowy i stawiania prostych, ale istotnych pytań: o zatrzymanie się, o uważność, o bliskość z otoczeniem. To propozycja dla rodzin szukających spokojnego, mądrego spektaklu, który pobudza wyobraźnię i pozostaje w pamięci na dłużej.
Data:
niedziela, 10.05.2026, 12:00
Wykonawca / Organizator:
Strefa Kultury Wrocław
Lokalizacja:
Firlej – Ośrodek Działań Artystycznych
ul. Grabiszyńska 56
53-504 Wrocław
Bilety:
Bilety od - 31.8 PLN









