Występy Lordi zaliczane są do najbardziej spektakularnych na świecie, świetnej muzyce towarzyszy perfekcyjnie zaprojektowany show oparty na oryginalnych, budzących grozę kostiumach i fantastycznej pirotechnice.
Ten hard rockowy zespół powstał w 1992 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów, pomysłodawcy i projektanta ekstrawaganckich kostiumów Tomiego Putaansuu, występującego pod pseudonimem Mr Lordi i od początku występował publicznie w specjalnie zaprojektowanych przez lidera grupy strojach, inspirowanych filmami grozy.
Świat usłyszał o zespole dopiero w 2002 roku, gdy po kilku latach poszukiwania wytwórni płytowej Lordi wydało swoją debiutancką płytę “Get Heavy”, a promujący ją singiel “Would You Love a Monsterman” wspiął się na sam szczyt fińskiej listy przebojów. Następnie grupa zagrała trasę koncertową ze słynnym Nightwish, zyskując rzesze nowych fanów w Europie. Prawdziwy zwrot w karierze zespołu nastąpił jednak po zwycięstwie w 51. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2006 roku.
Najnowszy album zatytułowany „Killection” zaskoczy nawet najbardziej oddanych fanów grupy – Mr Lordi postanowił bowiem stworzyć fikcyjną kompilację przebojów istniejącego w alternatywnej rzeczywistości zespołu, działającego na początku lat siedemdziesiątych. Lordi wsiada więc do wehikułu czasu zmierzającego do początków hard rocka i będzie to na pewno jazda bez trzymanki. Trasa koncertowa, której elementem będzie wrocławski występ, to wg oficjalnych zapowiedzi nowe pomysły, nowe kostiumy i nowy basista, który zastąpi przebranego za człowieka-byka Mr OXa. Nie zabraknie natomiast uwielbianego przez publiczność Amena, który występuje w stroju mumii, inspirowanym postacią fikcyjnego faraona, który odrodził się po wiekach jako wirtuoz gitary.
Data:
poniedziałek, 01.05.2023, 20:00
Wykonawca / Organizator:
Lordi
Lokalizacja:
Pergola we Wrocławiu
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
Bilety:
Bilety od - 120 PLN
