Agata Ślazyk jest artystką, która łączy w sobie wielki temperament z ogromną wrażliwością oraz wybitnym warsztatem wokalnym. Proponuje w swoich koncertach niezwykłe spektrum nastrojów, od delikatnych ballad, które śpiewa akompaniując sobie na gitarze, po dynamiczne, wręcz rockowe kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii. Piosenki z autorskiej płyty: „Znów za długo spałam”, „To daje mi pewność”, „Z sercem na dłoni”, dzięki głosom słuchaczy znalazły się na szczycie Alternatywnej Listy Przebojów Radia Kraków.
Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane „piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, „Zabij ten lęk”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” – w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.
Na scenie będą towarzyszyli artystce:
Tomasz Kmiecik – piwniczny pianista i kompozytor. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Wyróżniony w kategorii – muzyka teatralna – „Złotą Maską” w 1995 roku.
Michał Chytrzyński – przygodę ze skrzypcami rozpoczął w wieku sześciu lat i przebył długą drogę edukacji w szkole muzycznej, liceum i na studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat jest skrzypkiem teatru Bagatela, teatru STU oraz Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Bierze udział w wielu koncertach oraz nagraniach w Polsce i za granicą. Od 2006 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami.
Data:
piątek, 20.09.2019, 20:00
Wykonawca / Organizator:
Agata Ślazyk, Tomasz Kmiecik, Michał Chytrzyński
Lokalizacja:
Stary Klasztor Wrocław
ul. Purkyniego 1
50-155 Wrocław
Bilety:
Cena od - 30 PLN
Cena do - 45 PLN
