Elżbieta Śnieżkowska-Bielak – polska poetka, pisarka, autorka tekstów dla dzieci i dorosłych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej życie zawodowe związane było z oświatą. Pracowała jako nauczycielka polonistka. Jest członkinią Oddziału Dolnośląskiego Związku Literatów Polskich we Wrocławiu oraz Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Od dziecka związana z Jelenią Górą, a szczególnie rodzinnymi Cieplicami, gdzie przez prawie 40 lat mieszkała. Z Cieplic przeprowadziła się do Gryfowa Śląskiego, gdzie powstało najwięcej jej dzieł literackich. Spod jej pióra wyszło dziewięć tomików poezji, pięć powieści, dwa zbiory opowiadań, wiersze, bajki i opowiadania dla dzieci. Jej wiersze i proza znajdują się w wielu almanachach i antologiach.
Uczestniczy w spotkaniach autorskich w bibliotekach, przedszkolach i szkołach. Prowadzi warsztaty dla dzieci w oparciu o swoje bajki i wiersze.
W programie wieczoru:
prezentacja dwóch książek – powieści psychologicznej pt. “Taniec z psychopatą” i powieści interaktywnej pt. “Oni byli niezłomni”
Powieść psychologiczna TANIEC Z PSYCHOPATĄ
Powieść opowiada o poszukiwaniu miłości, o destrukcyjnych związkach i mechanizmach, którymi kieruje się człowiek o skłonnościach psychopatycznych i pedofilskich. Pokazuje też mechanizmy, które kierują ofiarami psychopatów. Utwór jest zbudowany na zasadzie kontrastu. Czystemu złu przeciwstawia się czyste dobro: prawdziwa miłość, rodzina, pasja, jaką jest sztuka i piękno karkonoskich krajobrazów. Akcja powieści toczy się w uzdrowisku Cieplice, w Jeleniej Górze, we Wrocławiu i na Pogórzu Karkonoskim. Książka trzyma w napięciu i dobrze się ją czyta.
Powieść interaktywna ONI BYLI NIEZŁOMNI
opowiada o losach Żołnierzy Niezłomnych. Jest przeznaczona zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Kompozycja powieści zbudowana jest na schemacie gry komputerowej i zasadzie wielokrotnego wyboru. Jest to nowy gatunek powieści w literaturze polskiej. Książka opowiada o wędrówce osiemnastoletniego chłopca Antka z zajętego przez Sowietów Wilna do rodzinne wsi Polanka na Lubelszczyźnie. Chłopak w czasie wędrówki spotyka oddziały partyzanckie Hieronima Dekutowskiego -„Zapory”, Mariana Biernaciaka „Orlika”, Stefana Bembińskiego „Harnasia” i Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Bierze udział w kilku akcjach, jak np. uwolnienie więźniów z więzienia NKWD w Puławach, w bitwie w Lesie Stockim, próbuje odbić siostrę uwięzioną za pomoc partyzantom. Książka ma 8 punktów decyzyjnych, w których bohater dokonuje wyboru swojej drogi życiowej ponosi jej konsekwencje oraz 9 zakończeń. Akcja jest wartka, trzymająca w napięciu.
Data:
poniedziałek, 20.01.2020, 18:00
Wykonawca / Organizator:
Salonik Trzech Muz
Lokalizacja:
Salonik Trzech Muz Wrocław
ul. Zawalna 7
51-118 Wrocław
Bilety:
Wstep bezpłatny - 0 PLN