piątek, 5 marca 2021

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy | Wrocław 2019

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę 13 stycznia 2019. Tym razem Orkiestra gra dla dzieci małych i bez focha – na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


Tradycyjnie WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra we Wrocławiu wyjątkowo głośno. Wrocławski Finał potrwa dwa dni i będą to dni wypełnione świetnymi koncertami i licznymi imprezami towarzyszącymi. Odbędą się również licytacje WOŚP, idealna okazja do wspomożenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Hasło tegorocznego Finału brzmi „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla tych szpitali dziecięcych, które specjalizują się w najtrudniejszych diagnozach i udzielaniu pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie. Sprzęt, który daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najcięższych przypadków.

Znakiem rozpoznawczym wrocławskiej odsłony WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy są znakomite koncerty, podczas których występuje czołówka polskich wykonawców reprezentujących wszystkie pokolenia i wszystkie gatunki muzyczne. To będzie prawdziwy festiwal bez podziałów, podporządkowany jednemu celowi – ratowaniu życia i zdrowia dzieciaków. W ten weekend wszyscy będą zjednoczeni i solidarni. W zeszłym roku Orkiestra zebrała ponad 126 mln złotych i był to absolutny rekord. Nie ma żadnych wątpliwości, że za dwa i pół miesiąca zostanie pobity.

© 2008-2020 Punkt Informacji Kulturalnej - Wrocław | PIK.plus | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Ta strona korzysta z ciasteczek. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.