Jazz band przywrócił pamięć o wybitnych kompozytorach i tekściarzach dawnej Warszawy. Festiwalowa publiczność z radością wysłuchała wiecznie żywych szlagierów Jerzego Petersburskiego, Henryka Warsa, Zygmunta Karasińskiego czy Henryka Hemara.
Przy czym trzeba przyznać, że Artyści nie zaprezentowali wiernych kopii tamtych przebojów. Dali piosenkom nowe życie wzbogacając je o całkiem współczesne, ale utrzymane w duchu epoki improwizacje jazzowe. Tchnęły one nowy blask w dawne utwory stając się atrakcyjniejszymi dla współczesnego, bardziej wymagającego słuchacza.
Jan Młynarski dużo ciepłych słów poświęcił pionierowi jazzu w Polsce, Zygmuntowi Karasińskiemu i jego piosenką „Yo-Yo” zaczął koncert.
Do zespoły dołączył wrocławski skrzypek Marcin Markowicz, dzięki któremu dowcipne i nieco zwariowane piosenki nabrały także piękną liryczną wymowę.
Przedwojenny polski jazz w nowej znakomitej aranżacji Marcina Maseckiego, idealne do tańca niezapomniane szlagiery w wykonaniu Jana Emila Młynarskiego wróciły na estradę w pełnym blasku ogromnie ciesząc słuchaczy.
Zachwycona publiczność nagrodziła Artystów owacjami na stojąco.
Jazz Band Młynarski Masecki wystąpił w składzie :
- Marcin Masecki – pianino, aranżacja, dyrektor muzyczny,
- Jan Emil Młynarski – śpiew, bandżola,
- Marcin Markowicz – skrzypce
- Tomasz Dworakowski – puzon
- Jarosław Bothur, Michał Felter , Eldar Tsalikov – saksofony
- Maurycy Idzikowski – trąbka,
- Grzegorz Pastuszka – suzafon
- Jerzy Rogiewicz – perkusja.
Muzeum Miejskie Arsenał
Wrocław, 2024.07.06
Tekst i zdjęcia: Krystyna Kubacka-Góral